honda civic i-dtec na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Honda Civic i-DTEC na český trh

Honda Civic i-DTEC na český trh

28.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Honda zahájila prodej modelu Civic s turbodieselem i-DTEC. Jeho uvedení na trh podporuje akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000 Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství.
Modernizovaný vznětový motor 1,6 l i-DTEC o objemu 1597 cm3 využívá systém vstřikování paliva Bosch, malé turbodmychadlo, nízkotlaký systém recirkulace spalin EGR a vysoký průtok v sání, který zajišťuje výrazné víření směsi ve válcích. Lehký klikový hřídel a hliníkový blok motoru odlévaný pod vysokým tlakem minimalizují hmotnost motoru. K bloku válců jsou přidána další litá žebra za účelem zvýšení konstrukční pevnosti a v důsledku toho zlepšení omezení hluku, vibrací a chvění. K vylepšením patří snížení tření ve válcích díky pístům vyrobeným z vysoce odolné slitiny chromu a molybdenu a tzv. super plateau honování stěn válců, které umožňuje hladší pohyb pístů.
 
Motor 1,6 l i-DTEC je vybaven novým systémem zásobníkového zachytávání oxidů dusíku NSC (NOx Storage Converter ) s většími katalyzátory a vyšším obsahem vzácných kovů (stříbra, platiny a neodymu), které uchovávají oxidy dusíku až do regeneračního cyklu.
 
Dosahuje výkon 88 kW (120 k) při 4000/min. a točivý moment 300 N.m při 2000/min. Modernizovaný motor se montuje ve výrobním závodě v britském Swindonu. Zlepšením hospodárnosti nového motoru byla dosažena spotřeba nafty 3,5 l/100 km a emise CO2 93 g/km (v souladu s cyklem WLTP).
 
V polovině roku 2018 bude nabídka pohonných jednotek rozšířena o verze s devítistupňovou automatickou převodovku poprvé použitou u vozu s pohonem dvou kol.
 
Aktuální cenová nabídka za Civic 5D 1,6 i-DTEC začíná na 509 900 Kč. Zaváděcí akční nabídka se vztahuje na nový model Civic 5D s turbodieselem 1,6 i-DTEC ve všech výbavách. První zákazníci obdrží finanční bonus ve výši 20 000 Kč a sadu příslušenství se slevou 20 000 Kč. Vybrat si mohou ze dvou sad designových doplňků Orange Line a Black Line. Ke všem akčním modelům je navíc k dispozici zvýhodněné financování při využití Honda Finance.