honda jazz e:hev a crosstar s akční nabídkou | Aktuality | autoweek.cz

Honda Jazz e:HEV a Crosstar s akční nabídkou

Honda Jazz e:HEV a Crosstar s akční nabídkou

08.06.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová generace modelu Honda Jazz přináší standardně dodávaný hybridní pohon e:HEV a novou crossoverovou verzi Crosstar, představující alternativu k SUV.
Honda Jazz se v nové generaci poprvé v Evropě nabízí výhradně s pokročilou hybridní pohonnou jednotkou e:HEV. Pro zvýšení přitažlivosti rodiny modelu Jazz rozšiřuje robustní varianta Crosstar ve stylu SUV orientovaná na ty, kteří preferují aktivní životní styl. Model Jazz si zachovává charakteristickou všestrannost s funkcí sedadel Magic Seats a objemem zavazadlového prostoru 298 l až 1203 l.
 
Systém e:HEV
Pro model Jazz byl zkonstruován systém e:HEV. Je vybaven dvěma kompaktními výkonnými elektromotory propojenými se zážehovým motorem DOHC i-VTEC 1,5 l, lithio-ionovým akumulátorem a inovativní převodovkou e-CVT s pevným převodovým poměrem řízenou inteligentní řídicí jednotkou, která zajišťuje přímé propojení pohyblivých součástí, díky němuž je převod točivého momentu plynulejší. Celkový systémový výkon je 80 kW (109 k) a točivý moment trakčního elektromotoru je 253 N.m.
 
Hybridní systém e:HEV plynule vybírá ze tří režimů jízdy:
- elektrický, kdy akumulátor přímo napájí trakční elektromotor
- hybridní, kde spalovací motor dodává energii do generátoru, který ji obratem dodává do trakčního elektromotoru
- konvenční se zážehovým motorem pohánějícím přímo kola přes zamykací spojku
 
Ve většině jízd ve městě se optimální účinnost dosahuje plynulým přechodem mezi elektrickým a hybridním pohonem. Při rychlé jízdě po dálnici se využívá spalovací motor, který v případě potřeby doplňuje funkce posílení výkonu pomoci trakčního elektromotoru pro rychlou akceleraci. V režimu hybridního pohonu lze přebytečnou energii ze zážehového motoru přesměrovat přes generátor a dobíjet akumulátor. Elektrický pohon se zapojuje rovněž při zpomalování vozidla pro rekuperaci energie.
 
Akční nabídka
Jazz e:HEV dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/hod. za 9,4 s a maximální rychlost 175 km/h. Podle WLTP je spotřeba 4,5 l/100 km a emise CO2 od 102 g/km u základního verze a 4,8 l/100 km resp. 110 g/km u verze Crosstar.
 
Základní výbava Comfort zahrnuje hybridní pohon, bezpečnostní prvky Honda Sensing, automatickou klimatizaci, adaptivní tempomat, LED světlomety a přední mlhová světla. Cena verze Jazz e:HEV ve výbavě Comfort začíná na 499 990 Kč, přičemž přichází do prodeje se sadou příslušenství Functional Finnese v hodnotě 25 000 Kč, zahrnující stříbřité doplňky pro vylepšení vzhledu. Verze Jazz Crosstar stojí 609 900 Kč a zájemci o ní získají zdarma sadu příslušenství Robust v hodnotě 15 000 Kč.
 

  • Honda Jazz e:HEV a Crosstar s akční nabídkou
  • Honda Jazz e:HEV a Crosstar s akční nabídkou
  • Honda Jazz e:HEV a Crosstar s akční nabídkou
  • Honda Jazz e:HEV a Crosstar s akční nabídkou
  • Honda Jazz e:HEV a Crosstar s akční nabídkou