alcar představil novinky od značek aez a dotz | Autoservis | autoweek.cz

Alcar představil novinky od značek AEZ a Dotz

Alcar představil novinky od značek AEZ a Dotz

10.03.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Alcar představil pro rok 2022 nové atraktivní designy litých kol.
Alcar do svého sortimentu zařadil tři nové designy v celkem šesti barevných variantách. Motoristům se tak otevřela nová škála možností, jak si individuálně zkrášlit svůj vůz.
 
Nové designy kol od prémiových značek AEZ a Dotz mají schválení pro vozy střední i vyšší třídy, modely SUV včetně hybridních vozů i elektromobily. Díky schválení ECE v originálním rozměru je možné tato kola použít na mnoha vozidlech bez potřeby dodatečného zápisu do technického průkazu. Nabízejí tak rozměrově totožnou alternativu k originálním kolům s atraktivním designem a často také za atraktivnější cenu. Jejich výhodou je také možné použití originálních šroubů a matic a ve většině případů také možnost vložení originální středové krytky.
 
AEZ Atlanta
První novinkou prémiové značky AEZ je design technicky i vizuálně šitý na míru vozům střední a vyšší střední třídy. AEZ Atlanta je moderně pojatý vícepaprskový design s kompaktní středovou částí v kombinaci s lineárním tvarem paprsků. Verze Atlanta black se pyšní lesklým černým lakem, zatímco Atlanta titan kombinuje grafitový lak s leštěnými konci paprsků.
 
V rozměrech od 17“ do 20“ a s nosností až 780 kg pokrývá AEZ Atlanta širokou škálu automobilových modelů včetně hybridních a elektrických vozů. Bez potřeby zápisu do technického průkazu je k dispozici například pro modely Audi A4 až Audi A8, BMW řadu 5, BMW 6 GT, BMW řady 7, Volvo XC 40, XC 60, V 60 a V90 Cross Country, Tesla Model 3 i pro mnohé modely Volkswagen a Škoda.
 
AEZ Porto
Druhá novinka s názvem AEZ Porto nabízí oblíbený design s překříženými paprsky ve dvou barevných provedeních. Detailně zpracované kontury paprsků si motoristé mohou pořídit v metalicky šedé barvě s leštěnou čelní plochou nebo v kompletním matně černém lakování. Distingovaný design zaujme na první pohled. Charles Eames, významný designér 20. století, velmi trefně řekl: „Detaily nejsou detaily. Ony vytváří design.“
 
AEZ Porto je uzpůsobené na míru například vozům Audi A3, A4, BMW řady 5, BMW 6 GT, BMW řady 7, Land Rover Evoque nebo Land Rover Discovery Sport, pro které je k dispozici od 18“ do 21“. Kromě toho nabízí aplikace v originálních rozměrech se schválením ECE i pro širokou škálu hybridních a elektrických automobilů, například Jaguar E-Pace, Škoda Enyaq, Tesla Model S nebo VW ID4.
 
Dotz Tanaka
Značka Dotz představila novinku Tanaka, která spojuje sportovní, agresivní paprsky ve tvaru Y se zahloubenou středovou částí. Dynamický design kola vytváří během pohybu nápadité efekty. Trojrozměrný efekt vzniká díky deseti výrazně zapuštěným koncům paprsků, které vizuálně oddělují hvězdici disku od ráfku kola. Pozitivní stránkou tohoto designového řešení je také úspora hmotnosti kola, která se projevuje v lepší agilnosti vozu. Ve dvou barevných variantách, s metalicky šedým lakem v kombinaci s leštěným lemem límce nebo v matně černém laku je Dotz Tanaka v rozměrech od 18“ do 21“ schválen pro většinu nejprodávanějších modelů na českém trhu.
 
Alcar 3D konfigurátor kol
Motoristé si mohou všechny novinky, které se pyšní tříletou zárukou, prohlédnout přímo na svém modelu automobilu již teď v unikátním Alcar 3D konfigurátor kol na www.alcar.cz. Ten u nejnovějších modelů vozidel stále vylepšuje jejich detailní 360° zobrazení. Vedle fotorealistické kvality zobrazení zde motoristé získají také veškeré informace o schválených kolech, pneumatikách i senzorech monitorování tlaku v pneumatikách.
 
K litým kolům AEZ a Dotz bezpečnostní šrouby zdarma
Alcar svým zákazníkům opět zvýhodňuje nákup prémiových značek litých kol AEZ a Dotz, a to nejen atraktivních novinek. V případě, že si motoristé k jakémukoliv designu od značky AEZ nebo Dotz objednají ke kolům bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus, dostanou je od Alcaru zdarma. Akce platí od 1. 3. do 30. 6. 2022 a motoristé jí tak mohou využít během celé jarní sezóny přezouvání. Při zakoupení sady kol se senzory TPMS navíc obdrží zákazník slevu 1000 Kč.
  • Alcar představil novinky od značek AEZ a Dotz
  • Alcar představil novinky od značek AEZ a Dotz
  • Alcar představil novinky od značek AEZ a Dotz
  • Alcar představil novinky od značek AEZ a Dotz
  • Alcar představil novinky od značek AEZ a Dotz
  • Alcar představil novinky od značek AEZ a Dotz
  • Alcar představil novinky od značek AEZ a Dotz