honda představuje prototyp nového modelu jazz | Aktuality | autoweek.cz

Honda představuje prototyp nového modelu Jazz

Honda představuje prototyp nového modelu Jazz

02.10.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Prototyp nové generace evropské verze modelu Honda Jazz má novou moderní karoserii. Delší rozvor a středové umístění palivové nádrže umožňují maximální využití interiéru, stejně jako univerzální sedadla Honda Magic Seats.

Prototyp nové generace populárního modelu Jazz má zcela novou elegantní a moderní karoserii se změněnými vnějšími rozměry -  s větší délkou o 15 mm a rozvorem náprav prodlouženým o 30 mm byl vytvořen prostornější interiér.

 

Třetí generace evropského modelu Jazz, která se stane součástí řady malých vozů Honda, bude vyráběna s využitím kompaktní globální platformy.

 

Bude zachováno středové umístění palivové nádrže tak, jako u současné generace nebo u modelu Civic a nedávno ohlášeného HR-V. Toto prostorově úsporné uspořádání přináší výhodu větší univerzálnosti, praktičnosti interiéru a řešení úložného prostoru. I nová generace bude vybavena univerzálními sedadly Honda Magic Seats. 

 

Díky novému systému zavěšení nabídne nový model Jazz příjemnější a pohodlnější jízdu. Nový evropský Jazz, jehož prodej bude zahájen v létě 2015, nabídne úspornější provoz a vyšší výkon díky novému motoru s technologií Earth Dreams. Nový 1,3 l zážehový motor i-VTEC je doplněn k šestirychlostní přímo řazenou převodovkou, která nahradí stávající pěti rychlostní, nebo převodovku CVT.

  • Honda představuje prototyp nového modelu Jazz
  • Honda představuje prototyp nového modelu Jazz