honda urban ev concept do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Honda Urban EV Concept do prodeje

Honda Urban EV Concept do prodeje

12.03.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Počátkem roku 2019 bude zahájeno objednávání sériové verze vozu Honda Urban EV Concept. Tento nový model bude prvním sériově vyráběným elektromobilem s akumulátory společnosti Honda prodávaným v Evropě.
Společnost Honda na ženevském autosalonu 2018 potvrdila, že počátkem roku 2019 zahájí sběr objednávek na sériovou verzi originálního vozu předváděného jako koncept Urban EV Concept. Na tiskové konferenci zprávu potvrdil výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe Philip Ross: „Sériová verze tohoto vysoce oceňovaného konceptu bude uvedena na trh v Evropě koncem roku 2019 a na základě kladných ohlasů na tento model očekáváme, že počátkem roku 2019 zahájíme sběr objednávek.“
 
Urban EV Concept byl postaven s využitím zcela nové platformy a odlehčených akumulátorů. Zvýšení účinnosti elektrického pohonu je dosaženo integrovaným odvodem tepla a zlepšení přenosu elektrické energie.
 
Urban EV Concept je předzvěstí prvního sériově vyráběného akumulátorového elektromobilu společnosti Honda prodávaného v Evropě. Koncepční model má originálně jednoduchý a důmyslný design s úzkými předními sloupky a širokým čelním sklem, které obepíná celou čelní stranu kabiny. Zajímavostí vozu je displej na přídi, sloužící k informování okolí.
 
Dvoudveřový koncept pohodlně pojme čtyři cestující. Sedadla jsou vyrobena z různých materiálů se snahou navozuje pocit salónku. Přední řada je čalouněna přírodní šedou tkaninou a ozdobena moderními akcenty v dřevěné úpravě. Pro usnadnění nastupování a vystupování jsou dveře uchyceny vzadu.
 
Přístrojová deska je opatřena zaobleným sklem, které je vedeno až do dveří. Displej přístrojové desky zobrazuje informace o vozidle, zatímco rozšířená skla dveří zároveň fungují jako postranní zrcátka prostřednictvím digitálních displejů kamery.
 
  • Honda Urban EV Concept do prodeje
  • Honda Urban EV Concept do prodeje
  • Honda Urban EV Concept do prodeje
  • Honda Urban EV Concept do prodeje