hyundai dodá 411 vozů lesům čr | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai dodá 411 vozů Lesům ČR

Hyundai dodá 411 vozů Lesům ČR

27.01.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Hyundai Motor Czech vyhrála výběrové řízení podniku Lesy České republiky a dodá lesníkům 411 vozů Hyundai Tucson. S nejnižší nabídkovou cenou porazila Škodu Auto a Barth a.s. Devět vozů Tucson si ve výběrovém řízení vybrala také společnost Povodí Moravy.
Další revírníci z podniku Lesy České republiky, tedy lesníci, kteří působí v terénu, budou mít nové vozy. Už od loňského roku jezdí ve státních lesích 530 aut Škoda Yeti. Do září dodá firma Hyundai Motor Czech dalších 411 vozů, tentokrát Hyundai Tuscon. „Do osmi měsíců mají být vozy vyrobené v moravskoslezských Nošovicích dodány. Jeden přijde včetně tříletého servisu na 372 763 korun bez DPH,“ uvedl Radovan Srba, obchodní ředitel Lesů ČR.
 
Společnost Hyundai Motor Czech, s.r.o. vyhrála výběrové řízení Lesů České republiky a dodá lesníkům, kteří působí v terénu, vozy Tucson z výrobního závodu HMMC v moravskoslezských Nošovicích. O zakázku se ucházely také Škoda Auto a Barth a.s.. Uspěl Hyundai Motor Czech s nejnižší nabídkovou cenou.
 
Hodnota zakázky činí 153,2 milionu korun bez DPH. Vozy Hyundai Tucson, určené pro Lesy ČR, budou speciálně vybaveny pro potřeby lesníků a budou mít i exkluzivní zelenou barvu. Hyundai Tuscon pro Lesy ČR bude mimo jiné vybaven terénním paketem. Zařízení chrání vozidlo proti poškození při používání v terénu. Budou tak například zakryté lanovody i kryt motoru a palivové nádrže. Díky světlé výšce vozidlo projede i obtížným terénem.
 
Lesy ČR letos plánují také veřejnou zakázku spojenou s nákupem patnácti pick-upů.
 
Devět bílých Tucsonů si ve výběrovém řízení vybrala také společnost Povodí Moravy.