hyundai elantra získává autobest 2012 | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai Elantra získává AutoBest 2012

Hyundai Elantra získává AutoBest 2012

14.12.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vítězem ankety doporučující nejlepší nové auto pro běžné motoristy ze zemí střední a východní Evropy se stal Hyundai Elantra. Nejlepší společností roku 2011 byl zvolen Chevrolet Europe.

Držitelem ocenění AutoBest 2012 byl zvolen model Hyundai Elantra. S celkovým počtem 839 bodů vítěz předstihl Ford Focus, jenž se umístil na druhém místě s 758 body, a třetí Chevrolet Aveo se 744 body, což je jen velmi těsný odstup od druhého místa. Fiat Panda, jenž před sedmi lety získal ocenění AutoBest ve své předchozí generaci, se umístil na čtvrtém místě s 668 body následován Toyotou Yaris s 591 body.

Elantru jako vítěze vybralo deset členů poroty, další tři přidělili první pozici Focusu a zbývající dva porotci nejlepší ohodnocení rozdělili mezi Aveo a Pandu (podrobné výsledky najdete v rubrice Final Ranking na www.autobest.org).

"Elantra je skvělým vyjádřením strategie Hyundai Motor: Nové uvažování. Nové možnosti. (New Thinking. New possibilities.). Nová Elantra tento nový moderní prémiový přístup přenáší na normálního zákazníka v našem regionu a v celé Evropě. Nová Elantra se skvěle řídí, dobře vypadá, má vysokou úroveň vnímané kvality interiéru a působivý vnitřní prostor a zavazadelník. Jde o přitažlivé auto i pokud jde o stanovenou cenu. Je to prostě nejlepší vůz, který se dnes dá v Evropě koupit," uvedl president AutoBest Ilja Seliktar.

Chevrolet Europe byl zvolen Nejlepší společností roku - CompanyBest 2011. "Nemůže být lepší okamžik pro vyhlášení Chevroletu Europe naší Nejlepší společností roku. Sto let existence této legendární značky nám připomíná, jak důležitou je pro motoristickou scénu. Stát se nejprodávanější značkou v historii automobilismu je opravdu skvělé. Výkonnost společnost Chevrolet Europe je pozoruhodná. Jsme nejen svědky nevídaného růstu prodeje, ale také obrovského skoku, pokud jde o pověst značky. Oceňujeme zde také vedoucí roli, kterou v těchto letech zastával Wayne Brannon," prohlásil Ilja Seliktar.

Porota při rozhodování o udělení ceny AutoBest vítězi zvažovala 13 kritérií. Každému z těchto kritérií přísluší určitý počet bodů, který odráží jeho různou důležitost při závěrečném hlasování o každém automobilu. Nejdůležitější je cena, reprezentovaná 60 body z celkového počtu dostupných 240 bodů, které se rozdělí mezi finalisty. Každý z dalších údajů citlivých pro daný region, jako jsou distribuční síť, dostupnost servisů a náhradních dílů, spotřeba paliva a všestranné uplatnění vozu spolu s objemem zavazadlového prostoru, je zastoupen vždy 20 body. Celkově všem těmto kriteriím, specifickým pro zákazníky z regionu rozvíjejících se trhů, náleží více jak polovina celkového počtu bodů. Další kritéria, která jsou pro všechny evropské země společná, jako jsou nové technologie, ovládání, dynamika, příznivé působení na životní prostředí, jsou zde méně důležitá. Pro zákazníky z regionu rozvíjejících se trhů je ale stále důležitější design, proto je oceňován 30 body.

Jedenáctý ročník slavnostního udílení cen AutoBest se bude konat na začátku příštího roku na místě, které bude oznámeno později. Mezinárodní porota AutoBestu již tradičně uděluje svá ocenění každý rok v jiné zemi. Loni se slavnostní udílení cen konalo v Bukurešti v Rumunsku.

Členové poroty AutoBest děkují čtenářům z regionu za podporu projektu a zástupcům PR z automobilového průmyslu za poskytnutí veškeré pomoci při organizování schůzek a testovacích jízd s novými výrobky.

Organizace AutoBest je jedinou mezinárodní nezávislou porotou, která se zaměřuje na volbu nejlepšího volby auta pro hlavní skupinu zákazníků. Letos členové poroty AutoBest zastupují 15 zemí z regionu a zastupují potenciální trh s více než 300 miliony obyvatel. AutoBest je druhou největší nezávislou motoristickou porotou v Evropě.

AutoBest se snaží oceňovat i posilování automobilového průmyslu v regionu a další přínosy pro motoristy z těchto zemí. Proto uděluje ještě další ceny. Za rok 2011 to jsou kromě výše uvedené CompanyBest ještě:

ManBest 2011: Carl Peter Forster, člen správní rady společnosti Tata Motors.

EcoBest 2011: Chevrolet Volt a Opel Ampera.

SafetyBest 2011: Volkswagen City Emergency Brake.

TechnoBest 2011: Ford EcoBoost.

DesignBest 2011: Gerry McGovern, hlavní designér značky Land Rover.

SportBest 2011: Jan Kopecký, jezdec značky Škoda.

 

Členské státy AutoBest:

Bulharsko

Česká republika

Chorvatsko

Kypr

Maďarsko

Makedonie

Polsko

Rumunsko

Rusko

Řecko

Slovensko

Slovinsko

Srbsko

Turecko

Ukrajina

 

  • Hyundai Elantra získává AutoBest 2012
  • Hyundai Elantra získává AutoBest 2012
  • Hyundai Elantra získává AutoBest 2012
  • Hyundai Elantra získává AutoBest 2012