honda představí nový civic tourer | Aktuality | autoweek.cz

Honda představí nový Civic Tourer

Honda představí nový Civic Tourer

07.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hlavní novinkou na stánku značky Honda na frankfurtském autosalonu 2013 bude nový Civic Tourer, poprvé se systémem zadních adaptivních tlumičů.

Společnost Honda dnes zveřejnila seznam modelů, které vystaví při příležitosti frankfurtského autosalonu 2013, a to včetně veřejné premiéry modelu Civic Tourer a inovovaného pětidveřového modelu Civic. Dále budou návštěvníci stánku Honda moci spatřit celou řadu současných i klasických závodních vozů včetně nejnovějšího prototypu sportovního vozu NSX Concept, který navazuje na závodní rodokmen značky Honda.  

Civic Tourer a inovovaný pětidveřový Civic

Na frankfurtském autosalonu 2013 bude veřejnosti poprvé představena sériová verze modelu Civic Tourer. Zevnějšek modelu Civic Tourer je důmyslný a uhlazený, zatímco uvnitř se nachází jeden z nejprostornějších interiérů v dané třídě.

Nový Civic Tourer byl vyvinut a navržen v Evropě. Na jeho vývoji a technické konstrukci pracoval evropský výzkumný a vývojový tým značky. Tomu se podařilo vytvořit originální koncept vozu s mimořádnou praktičností, nejmodernějšími technologiemi a výrazným vzhledem. Tým při své práci vycházel ze zkušeností s požadavky a očekáváními evropských zákazníků a testy nového modelu probíhaly v nejnáročnějších a nejrozmanitějších podmínkách po celé Evropě.

Model Civic Tourer se bude vyrábět v továrně značky Honda ve Velké Británii. Na evropský trh bude uveden počátkem roku 2014.

Honda už u připravovaného modelu Civic Tourer oznámila použití unikátního systému zadních adaptivních tlumičů. Bude to vůbec poprvé, kdy bude systém zadních adaptivních tlumičů použit u produkčního modelu. Systém byl vyvinut pro zlepšení stability a komfortu při proměnlivém zatížení a jízdních podmínkách, se kterými se Civic Tourer může setkat.

„Očekáváme, že díky zavedení technologie v tomto formátu si výhody tohoto moderního systému bude moci dopřát mnoho zákazníků,“ uvedl Adrian Killham, hlavní vedoucí projektu.

Modelovou řadu Civic dále posílí inovovaná pětidveřová verze, jež nabídne vylepšený exteriér i interiér, a která bude rovněž poprvé představena právě ve Frankfurtu.

Honda NSX Concept II

Tento koncept, který byl v Evropě poprvé představen na ženevském autosalonu počátkem tohoto roku, naznačuje potenciální směr, kterým se bude ubírat design interiéru příští generace modelu NSX. Model NSX bude výkladní skříní technologie Earth Dreams Technology a bude ztělesněním filozofie značky Honda spočívající ve vyváženosti dynamického výkonu s ohleduplností k životnímu prostředí.

Klasický monopost F1 McLaren Honda MP4/4

Tento ikonický stroj poháněný motorem V6 se zdvihovým objemem 1500 cm3 přeplňovaným dvěma turbodmychadly v roce 1988 dominoval sérii závodů F1, kdy vyhrál 15 ze 16 velkých cen. Stanovil nový rekord v počtu vyhraných velkých cen během jedné sezóny a zvítězil jak v mistrovství konstruktérů, tak v mistrovství jezdců. Honda se do F1 vrátí v roce 2015, a to v rámci společného projektu se stájí McLaren.

Závodní vůz Honda pro mistrovství světa cestovních vozů (WTCC)

Značka Honda se v roce 2013 účastí mistrovství světa cestovních vozů FIA (FIA World Touring Car Championship). Její vozy pilotují jezdci Gabriele Tarquini a Tiago Monteiro a jeden ze závodních vozů bude v roce 2013 vystaven také ve Frankfurtu. Civic WTCC pohání motor HR412E, což je na míru vyvinutý 1,6litrový čtyřválcový přeplňovaný benzínový motor s přímým vstřikováním paliva, který splňuje předpisy FIA pro WTCC.

Dále bude na stánku značky Honda vystaven závodní motocykl RC213V, jenž se v současnosti účastní závodů Moto GP v barvách týmu Repsol Honda a který znovu demonstruje vášeň a rodokmen značky Honda ve světě motoristického sportu. 

  • Honda představí nový Civic Tourer
  • Honda představí nový Civic Tourer
  • Honda představí nový Civic Tourer
  • Honda představí nový Civic Tourer
  • Honda představí nový Civic Tourer
  • Honda představí nový Civic Tourer