hyundai i30 kombi do výroby | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai i30 kombi do výroby

Hyundai i30 kombi do výroby

15.06.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech dnes zahájila výrobu modelu Hyundai i30 kombi nové generace. Plán předpokládá v letošním roce výrobu 127 000 kusů modelu i30 obou verzí, z nichž na kombi připadne asi 20 %.

V nošovickém závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) byla dnes zahájena výroba modelu Hyundai i30 kombi nové generace. Tato verze navazuje na pětidveřový hatchback i30, jehož výroba začala letos v lednu. Od začátku výroby modelu i30 nové generace si tento vůz objednalo již více než 60 000 zákazníků v 50 zemích Evropy, Blízkého Východu a severní Afriky.

Plán nošovické automobilky letos předpokládá výrobu 127 000 kusů modelu i30 nové generace obou verzí (vloni se v Evropě prodalo 101 328 kusů modelu i30). Podle české tiskové zprávy má na kombi připadnout asi 25 000 kusů, tj. 20 % celkového objemu. Zahraniční zdroje ale uvádějí cíle Hyundai Motor Europe s prodejem 30 % verze kombi a 70 % připadne na pětidveřový hatchback. Ambicí modelu Hyundai i30 kombi nové generace je stát se nejoblíbenějším rodinným vozem ve své třídě!

Kombi sdílí s kratší verzí nejen motory - zážehové i vznětové o objemu 1,4 a 1,6 litru, ale i platformu a podvozek, takže prostor pro cestující je prakticky totožný. Kombi ale má o 185 mm delší záď, která vytváří místo pro zavazadlový prostor o objemu 528 l, při sklopení zadních sedadel až 1642 l.

Vozy Hyundai i30 nové generace, pětidveřový hatchback i kombi, mají čistě evropskou identitu, protože vznikly v Technickém centru Hyundai Motor Europe v německém Rüsselsheimu jako dílo týmu designérů a konstruktérů vedeného Thomasem Bürklem.

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k tomu poznamenal: "Uvedení verze kombi je po velmi pozitivním přijetí pětidveřové verze další fází uvádění nové generace i30 na evropský trh. Kombi nabídne spotřebitelům více možností, a je také potvrzením kvality i důležitosti týmů v našich evropských designérských a technických střediscích, stejně jako v našem evropském výrobním závodě."

Vzhledem k tomu, že společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích je českou firmou, která je doma v Moravskoslezském kraji, bude vůz Hyundai i30 kombi představen široké veřejnosti nejprve v Ostravě v obchodním centru Forum Nová Karolina. Slavnostní odhalení modelu Hyundai i30 kombi se uskuteční v pátek 22. června v 15:00 hodin za účasti vedení společnosti HMMC, pozvaných hostů a veřejnosti a poté zůstanou vozy na místě až do neděle 1. července. Po celou dobu budou u vystavených vozů přítomni zástupci prodejců, kteří zájemcům předvedou vozy Hyundai i30 kombi do posledního detailu.

HMMC se zahájením výroby kombi i30 (Compact Wagon) zvýší produkci o 20 %. S roční výrobou 300 000 aut a k tomu 200 000 aut z tureckého Izmitu tak bude korejská automobilka v Evropě vyrábět půl milionu aut ročně.

  • Hyundai i30 kombi do výroby
  • Hyundai i30 kombi do výroby