hyundai motor na nürburgringu testoval i30 n | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai Motor na Nürburgringu testoval i30 N

Hyundai Motor na Nürburgringu testoval i30 N

13.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

První model značky vysokovýkonných vozů Hyundai N - Hyundai i30 N - se v téměř sériové podobě zúčastnil vytrvalostního závodu šampionátu VLN na Severní smyčce Nürburgringu.
Závod vytrvalostního šampionátu Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nürburgring posloužil jako součást přípravy na závod 24 hodiny na Nürburgringu, který se uskuteční koncem května. Hyundai Motor na start tohoto závodu postaví dva vozy. Inženýři z výzkumných a vývojových středisek společnosti Hyundai Motor v jihokorejském Namyangu a v Rüsselsheimu se zaměří na optimalizaci nastavení a další provozní vlastnosti modelu i30 N před jeho globální premiérou, která se uskuteční v průběhu letošního roku.
 
Vytrvalostní závod na Nürburgringu v Německu je pro Hyundai Motor příležitostí k intenzivním testům vozu i30 N ve specifikaci, která je velmi blízká podobě, která se bude sériově vyrábět. Vozy i30 N byly upraveny, aby obstály v náročných podmínkách závodu VLN.
 
Albert Biermann, vedoucí testování vozidel a vývoje vysokovýkonných vozů ve společnosti Hyundai Motor, k tomu řekl: „Chceme, aby naše značka vysokovýkonných vozů byla pevně zakořeněná v motoristickém sportu. Proto je důležité, abychom závodili s minimálními úpravami. Nürburgring je přitom místem, kde i30 N absolvoval značnou část testů a vývoje podvozku.“
 
Oba vozy, s nimiž se Hyundai Motor zúčastní závodu na 24 hodin, budou vybaveny přeplňovaným motorem 2,0 l a šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. Stejnou kombinaci motoru a převodovky bude používat také sériově vyráběný model i30 N. Inženýři Hyundai Motor budou během závodu hledat oblasti pro další optimalizaci a potenciální vylepšování provozních vlastností modelu i30 N.
 
Hyundai Motor má na Nürburgringu vlastní zkušební centrum, které je provozováno Technickým střediskem Hyundai Motor Europe. Tým techniků se sídlem v Německu na Severní smyčce se 73 zatáčkami, sklonem vozovky až 17 % a převýšením přibližně 300 m uskutečňuje mnoho extrémně náročných testů.
 
Základní verze vozu Hyundai i30 se vyrábí v Nošovicích.
  • Hyundai Motor na Nürburgringu testoval i30 N
  • Hyundai Motor na Nürburgringu testoval i30 N