hyundai naznačil podobu nové generace i30 kombi | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai naznačil podobu nové generace i30 kombi

Hyundai naznačil podobu nové generace i30 kombi

20.02.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Po uvedení pětidveřového hatchbacku bude všestranné kombi.další karosářskou variantou třetí generace vozu Hyundai i30. To se představí počátkem března na ženevském autosalonu 2017.
Stejně jako hatchback novou generaci kombi i30 charakterizuje snaha o nadčasový elegantní design umocněný všestranností a praktičností. Kombi samozřejmě z hatchbacku přebírá přepracovanou šestiúhelníkovou masku chladiče s konkávním prvkem, kterou Hyundai označuje jako kaskádovitou.

„Nová generace i30 kombi z hlediska designu mluví jazykem rodiny i30, takže si přináší novou identitu Hyundaie - kaskádovitou mřížku chladiče. Svažující se linie střechy a dynamické proporce vozu dodávají siluetu téměř jako kupé. Elegantní a dynamický profil je dále zdůrazněn bohatě chromovaným rámečkem obklopujícím boční okna,“ vysvětluje svůj přístup šéfdesignér Hyundai Design Centra Europe Thomas Bürkle.
 
Úspěch modelové řady i30 v klíčovém segmentu kompaktních vozů byl pro Hyundai nesmírně důležitý pro posílení růstu značky na evropských trzích v posledních 10 letech. Třetí generace tohoto modelu má hrát důležitou roli v proklamované ambici značky Hyundai stát se nejprodávanější asijskou značkou v Evropě ale současně se s ohledem na vývoj i výrobu klíčových modelů v Evropě být stále více vnímána jako evropská automobilka. Kombi se, stejně jako hatchback, bude samozřejmě opět vyrábět v Nošovicích.
 
Třetí generace i30 vychází ze stejné platformy jako model Ioniq, nabízející různé varianty alternativního pohonu: plně elektrický, plug-in hybrid a hybridní. Zatím ale není jasné, zda se také do nabídky pohonných jednotek i30 dostane i hybridní verze. Jisté ale je, že díky rozsáhlému použití vysokopevnostních ocelí na nosné struktuře se výrazně zvětšila její tuhost, což se příznivě projeví jak na bezpečnosti, tak i na chování a ovladatelnosti vozu.
 
Ke zlepšení konkurenceschopnosti nové generace Hyundai kromě příklonu ke konzervativnějšímu designu (nikterak nepopírajícímu inspiraci v dominantní jedničce tohoto segmentu Volkswagenu Golf) přidává technické prvky které v této třídě nejsou běžně k dispozici, a to především v oblasti aktivní bezpečnosti.
 
Pro další zvýšení prodeje Hyundai chce rozšířit rodinu i30 na čtyři varianty - kromě pětidveřového hatchbacku a kombi to bude místo dosavadní třídveřové varianty čtyřdveřový fastback a vysoce výkonná varianta s označením N a pohonem přeplňovaným motorem 2,0 l jako konkurent především Volkswagenu Golf GTI.

Více o 3. generaci Hyundaie i30 najdete zde.
  • Hyundai naznačil podobu nové generace i30 kombi
  • Hyundai naznačil podobu nové generace i30 kombi
  • Hyundai naznačil podobu nové generace i30 kombi
  • Hyundai naznačil podobu nové generace i30 kombi