hyundai představil soka škody yeti | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai představil soka Škody Yeti

Hyundai představil soka Škody Yeti

23.04.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai na mezinárodním autosalonu v Pekingu představil koncept malého SUV ix25. Má být uvedeno jen na čínský trh v průběhu letošního roku, ale jako přímý konkurent Škody Yeti má určitě potenciál i pro Evropu.

Koncept ix25 vznikl ve spolupráci korejské automobilky s jejím čínským společným podnikem Beijing Hyundai Motor s využitím pohonného ústrojí z vozu Kia Soul. Je poháněn motorem Nu 2,0 l. Je dlouhý 4270 mm při rozvoru 2590 mm a vysoký 1630 mm. Jedná se tedy o přímého konkurenta vozu Škoda Yeti.

 

Hyundai ix25 se zaměří především na mladou generaci, která hledá styl a zároveň praktičnost. Uvedením modelu ix25 na trh ve druhé polovině letošního roku rozšíří Hyundai svou řadu modelů SUV v Číně, která bude zahrnovat vozy ix25, ix35, Santa Fe a Grand Santa Fe.

 

Použití mechanického základu z vozu Kia Soul teoreticky umožňuje i použití turbodieselu. Ten je v Číně neprodejný, ale nezbytný pro případnou transformaci tohoto vozu pro evropský trh. Vzhledem k úspěšnému nástupu vozů jako je právě Škoda Yeti nebo Opel Mokka a plánovanému příchodu Volkswagenu Taigun se dá tento typ vozu se značkou Hyundai v Evropě očekávat poměrně brzy.