hyundai představuje novou generaci modelu i10 | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai představuje novou generaci modelu i10

Hyundai představuje novou generaci modelu i10

07.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Hyundai Motor Europe zveřejnila první snímky nové generace modelové řady i10, která přichází pět let po zahájení prodeje svého předchůdce. Nový Hyundai i10 bude na trh v ČR uveden v závěru roku 2013.

Nový Hyundai i10 je větší, prostornější a nabízí provozní vlastnosti, výbavu a komfort v rozsahu obvyklém jen ve vyšších segmentech. Nabízené prvky výbavy, jako je automatická klimatizace, vyhřívaný kůží obšitý volant a tempomat s omezovačem rychlosti, poskytují komfort větších vozů, zatímco mezi prvky bezpečnostní výbavy nechybí standardně dodávaný stabilizační systém a okenní airbagy vpředu.

Nová generace i10 je v porovnání s předchůdcem delší (+80 mm), širší (+65 mm) a nižší (-50 mm). V rámci své třídy nabízí největší prostor pro nohy a největší zavazadlový prostor. Objem zavazadlového prostoru se v pětimístném uspořádání interiéru zvětšil o více než 10 % na 252 l.

Nový Hyundai i10 je postaven na zcela nové platformě, jejíž rozvor byl prodloužen o 5 mm. Nové umístění zadních tlumičů přináší přesnější vedení kol na všech druzích povrchu vozovky. Nová generace i10 kombinuje větší vnější rozměry s pečlivým naladěním, zaměřeným na kultivovanou jízdní dynamiku a nízkou hladinu hluku v interiéru.

Evropský tým designérů Hyundai, vedený šéfdesignérem Thomasem Bürklem, vytvořil dynamický vzhled, založený na značkové filosofii fluidních tvarů, jež zdůrazňují atletické proporce a velkorysé vnější rozměry nového vozu. V elegantním interiéru jsou na klíčových plochách použity velmi kvalitní materiály.

Výroba nové generace i10 bude zahájena v září v závodě Hyundai v tureckém Ízmitu. Roční výrobní kapacita tohoto závodu, který již vyrábí nový model i20, byla zvýšena po mnohamilionové investici v eurech do místní infrastruktury na 200 000 vozů. Po uvedení nové generace i10 na evropské trhy bude 90 % vozů Hyundai prodávaných v Evropě v tomto regionu i vyráběno.

Více informací bude zveřejněno před premiérou nové generace i10 v září na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

  • Hyundai představuje novou generaci modelu i10
  • Hyundai představuje novou generaci modelu i10
  • Hyundai představuje novou generaci modelu i10