hyundai předvede i30 kombi | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai předvede i30 kombi

Hyundai předvede i30 kombi

24.02.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai s předstihem zveřejnil podobu připravované verze kombi kompaktního modelu i30 vyráběného v Nošovicích.

V Ženevě se představí dvě kompaktní kombi s velkými ambicemi. Americká značka Chevrolet přiveze v Koreji vyráběné kombi odvozené z modelu Cruze a korejský Hyundai představí kombi variantu modelu i30 vyráběného v České republice.

Kombi i30 druhé generace přichází jen pár týdnů po uvedení nového hatchbacku i30 na trh. Sdílí motory a konstrukci podvozku s pětidveřovou verzí nové generace i30. Zásadní rozdíl ale je v délce - oproti hatchbacku přidává plných 185 mm. S délkou 4485 mm je tedy o 10 mm delší než kombi i30cw první generace. S objem zavazadlového prostoru 528 l resp. 1642 l se sklopenými zadními sedadly se zařadí mezi nejprostornější ve své třídě.

Kombi bylo již od počátku vyvíjeno společně s hatchbackem speciálně pro evropské zákazníky v evropském výzkumném a vývojovém středisku Hyundai v německém Rüsselsheimu.

Stejně jako hatchback se bude dodávat se stejnými trojicemi zážehových a vznětových motorů v rozpětí výkonů od 66 kW (90 k) do 99 kW (135 k).

Allan Rushforth, vicepresident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, prohlásil: "Nová generace i30 získala velmi pozitivní ohlasy díky svému designu, kvalitě a výhodnému poměru cena a výkonu. Naše nové kombi nabízí veškeré zmíněné atributy, a k tomu přidává navíc ještě výrazně větší kapacitu pro přepravu nákladu. Očekáváme, že svým designem a praktičností zaujme zejména aktivní rodiny a fleetové zákazníky."

Kombi se v prodejnách po Evropě má objevit od července. U dvou karosářských variant ale tentokrát nabídka i30 neskončí. V prosinci se představí ještě zcela nová třídveřová verze, která dosud v nabídce chyběla. O tom, že bude mít Všechny předpoklady zaujmout veřejnost svědčí to, že vicepresident Hyundai Motor Europe Alan Rushforth nám opakovaně potvrdil, že značka by měla mít v nabídce i sportovně laděnou verzi i30 řadící se do kategorie "hot hatch".

  • Hyundai předvede i30 kombi
  • Hyundai předvede i30 kombi
  • Hyundai předvede i30 kombi