dvě premiéry společnosti škoda auto russia | Aktuality | autoweek.cz

Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia

Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia

13.12.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Škoda Auto Russia v Petrohradě během velkolepé multimediální světelné show představila dvě dlouho očekávané novinky: Karoq a Rapid. Oba vozy se začaly vyrábět v Rusku.
Česká automobilka v Rusku poprvé představila dlouho očekávaný model Karoq, jímž rozšířila svůj sortiment v nejoblíbenějším segmentu SUV na ruském trhu, a nový vůz Rapid s výrazně modernizovaným designem a moderními technologiemi.
 
 „Dnes představujeme dva klíčové modely, na které se na ruském trhu spoléháme. Oba plně odpovídají požadavkům našich zákazníků. Nový Rapid - náš nejprodávanější model - se stal ještě lépe vybaveným po stránce technologií a modernějším, přičemž si zachoval atraktivní cenu. Kompaktní městský crossover Karoq rozšiřuje naši nabídku v populárním segmentu SUV a nabízí vysokou úroveň výbavy a prostornost,“ řekl vedoucí značky Škoda v Rusku Jan Procházka.
 
Velkolepá show
Premiéra obou modelů se konala v Petrohradě jako jedinečná světelná multimediální show v největším planetáriu v Evropě. Prezentace nových modelů měla skutečně kosmickou podobu: 39 projektorů bylo použito k úplnému osvětlení kupole, pro vytvoření efektu ponoření do vesmíru byly použity záznamy NASA, 9 metrů dlouhé LED obrazovky, lasery a další nejmodernější osvětlovací zařízení. Navíc bylo pro tuto akci speciálně napsáno několik hudebních skladeb.
 
Kromě toho byl Karoq představen široké veřejnosti i v rámci nové show světově proslulého Cirque du Soleil. To není náhoda: obě společnosti spojuje idea založená na úsilí o dokonalost, využití vyspělé techniky a touze inspirovat lidi aby si zapamatovali každý okamžik života. Česká značka je oficiálním partnerem Cirque du Soleil od roku 2017.
 
Karoq na ruský trh z Nižního Novgorodu
Dlouho očekávanou premiérou byla statická prezentace praktického kompaktního SUV Škoda Karoq, které si již získalo velkou popularitu v Evropě. Při zahájení prodeje v Rusku v prvním čtvrtletí roku 2020 bude Karoq k dispozici ve verzi s motorem 1,6 MPI s šestirychlostní přímo řazenou a šestistupňovou automatickou převodovkou. Verze 1.4 TSI s pohonem všech kol a převodovkou DSG bude k dispozici později.
 
 „Před několika lety jsme přijali nový směr vývoje a oznámili expanzi v segmentu SUV. Viděli jsme zde velký potenciál a tento přístup se nám vyplatil, a to zejména v Rusku. Před dvěma lety zde debutoval první z naší rodiny SUV Kodiaq, který si rychle získal srdce ruských kupujících. Dnes přivádíme nového hráče do arény a činíme tak další sebevědomý krok v dobytí segmentu SUV,“ řekl Jan Procházka.
 
Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky, zdůraznil: „Od uvedení Karoqu na trh v říjnu 2017 poptávka po našem kompaktním SUV výrazně převyšuje nabídku. Díky výrobní spolupráci v rámci závodů koncernu Volkswagen a spolupráci s naším výrobním partnerem GAZ v Rusku teď můžeme vyrábět model Karoq ve vyšším počtu a ještě lépe uspokojovat vysokou poptávku po tomto modelu.“
 
Sériová výroba kompaktního SUV Karoq v Rusku už začala. V Nižním Novgorodu se kompletuje z CKD (Completely-Knocked-Down) dílů. Karoq v tomto ruském závodě doplňuje už vyráběné modelové řady Octavia a Kodiaq.
 
Zcela nový Rapid z Kalugy
Rapid dostal novou výraznou osobnost díky nové přední části. Ostře definované hrany se světlomety ve tvaru šipky s integrovanými LED diodami a šestihranná mřížka chladiče dodávají nejprodávanějšímu modelu značky v Rusku moderní výraz. Také záď prošla významnými změnami. Jedná se o první model značky Škoda v Rusku s novým designem interiéru. Rapid je rovněž prvním modelem značky v Rusku, pro který je k dispozici pro provoz v zimních podmínkách obzvlášť ceněný vyhřívaný volant v kombinaci s vyhřívaným čelním sklem. Mezi novými asistenčními systémy je nově k dispozici Front Assist a parkovací senzory v předních a zadních náraznících.
 
Novinka se bude vyrábět v továrně Volkswagen Group Rus v Kaluze. U ruských prodejců značky Škoda se objeví v prvním čtvrtletí roku 2020 ve verzi Rapid 1,6 MPI s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou a s klimatizací.
 
  • Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia
  • Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia
  • Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia
  • Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia
  • Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia
  • Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia
  • Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia
  • Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia
  • Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia
  • Dvě premiéry společnosti Škoda Auto Russia