hyundai připravuje 4. generaci santa fe | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai připravuje 4. generaci Santa Fe

Hyundai připravuje 4. generaci Santa Fe

26.01.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nejstarší SUV v nabídce automobilky Hyundai se v Ženevě představí ve své už 4. generaci.
Hyundai byl jednou z prvních značek, která včas odhadla nastupující zájem kupujících o civilnější terénní auta vytvářející nový segment označovaný SUV (Sport Utility Vehicle). Hyundai Santa Fe přišel do prodeje 2000 a velmi rychle se stal nejprodávanějším modelem značky především díky velkému úspěchu na severoamerickém trhu. Zájem o Santa Fe byl tak velký, že to zaskočilo i vedení automobilky, protože výrobní kapacita dlouho nestačila pokrývat poptávku.
 
Hyundai na zájem zákazníků reagoval rozšířením nabídky o větší a luxusnější model Terracan (později Veracruz a poté Grand Santa Fe) i menší Tucson. Druhá generace Santa Fe následovala v roce 2007 a třetí v roce 2013.
 
Čtvrtá generace se představí v době, kdy prodejní výsledky té stávající byly v roce 2017 v USA historicky nejvyšší. V USA tento model vloni představoval pětinu celkového prodeje značky! O celosvětovém zájmu o tento vůz svědčí i to, že se kromě Ulsanu v Jižní Koreji a West Pointu v USA montuje i v Číně, Rusku ale také v Alžírsku, Egyptě a Malajsii.
 
V Evropě v relativně malém segmentu velkých SUV je Hyundai Santa Fe třetím nejprodávanějším modelem za Fordem Edge a Volkswagenem Touareg (velkých SUV mnohem víc prodávají prémiové značky).
 
Nový Hyundai Santa Fe bude vybaven nejnovějším bezpečnostním systémem Hyundai Smart Sense ale i inovativním systémem monitorování cestujících na zadním sedadle upozorňujícím řidiče když opustí vůz, a systémem výstrahy před příčnou dopravou za vozem nově doplněným o funkci automatického brzdění, předcházející kolizím při manévrování v nepřehledných místech. Jde o systém reagující především na riziko, že při couvání z garáže řidič přehlédne dítě, které mu vběhne za vůz.
 
Proporce na prvním zveřejněném obrázku naznačující možnost sedmimístné verze. Velmi malá výška hlavních světlometů zase signalizuje použití LED technologie.