hyundai připravuje novou elantru | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai připravuje novou Elantru

Hyundai připravuje novou Elantru

21.08.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai připravuje novou generaci sedanu Elantra - ve sportovnějším stylu s tvary blížícími se kupé. Oficiální představení by se mělo odehrát na listopadovém autosalonu v Los Angeles.
Hyundai zveřejnil první náznak nové podoby kompaktního sedanu Elantra, což je nejprodávanější model korejské značky. Ta stávající pátá generace získala ocenění AutoBest 2012 a poté i titul Auto roku 2012 v USA. Elantra je velmi úspěšným vozem na trzích, kde zákazníci dávají přednost klasickým sedanům, zatímco u nás kupující dávají přednost hatchbackům a kombi, z nabídky Hyundaie tedy modelu i30. Modelová řada Elantra (u nás se svého času prodávala pod jménem Lantra) od svého uvedení v roce 1990 vloni koncem roku překonala hranici deseti milionů prodaných kusů.
 
Mezi pohonnými jednotkami by se měl objevit i přeplňovaný čtyřválec 1,6 T-GDi o 130 kW (176 k), který je v nabídce modelu Tucson.
 
První uvolněný obrázek mnoho neukazuje, nicméně je patrné, že karoserie sedan bude mít sportovní profil blížící se kupé a ponese podobné znaky, jako nové generace sedanů Sonata a Genesis. V interiéru najdeme multimediální systém s 8“ dotykovým displejem a možností napojení na internet se systémy Android i Apple. V luxusnějších verzích budou k dispozici i vyhřívaná zadní sedadla.
 
Šestá generace čtyřdveřového sedanu bude na trh uvedena ještě do konce letošního roku. Nejprve bude uveden na domácím trhu, kde se ovšem prodává pod jménem Avante.