hyundai v busanu ukázal budoucnost | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai v Busanu ukázal budoucnost

Hyundai v Busanu ukázal budoucnost

25.06.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai v Busanu ukázal budoucí směr designu a globální strategii značky N. Jako příklady byly vystaveny koncepční SUV HDC-2 Grandmaster, Veloster N, modernizované SUV Tucson 2019 a koncept Future Mobility Life.
Hyundai na mezinárodním autosalonu v Busanu ukázal další rozvoj designérského stylu, kterému říká „smyslná sportovnost“ v podobě konceptu SUV HDC-2 Grandmaster, a novou globální strategii značky N, která přinese rozšíření produktové řady sportovních vozů.
 
Hyundai v Busanu představil také model Veloster N, který je dalším krokem v realizaci projektu značky vysokovýkonných vozů N. Hyundai bude dále diverzifikovat produktové portfolio značky N včetně vysokovýkonných modelů N, vozidel N Line s novým designem a prvky, které optimalizují provozní vlastnosti, a programu N Option, nabízejícího individuální díly N pro všechny modely značky.
 
Hyundai představil i modernizovaný Tucson s vylepšeným designem a rozšířenou výbavou v oblasti aktivní bezpečnosti včetně standardního asistentu pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist).
 
Hyundai rovněž prezentoval téma Future Mobility Life (Budoucí život mobility) v pěti oddělených zónách - Garage N, Hyundai Veloster Street, Design Gallery, Hydrogen Electricity House a Life Square. Jednotlivé oblasti kladou důraz na filozofii designu značky Hyundai a mobilní život s cílem zajistit maximální spokojenost zákazníků.
 
Veloster N a globální strategie značky N
Veloster N, představený poprvé v lednu 2018 na mezinárodním autosalonu NAIAS v Detroitu, je druhým modelem značky N po modelu i30 N, uvedeném v Evropě v minulém roce, a současně prvním prezentovaným korejským zákazníkům.
 
Veloster N má odlišný vnější a vnitřní design. Je vybaven přeplňovaným motorem 2,0 l o výkonu 202 kW (275 k) a maximálním točivém momentu 353 N.m. Převodovka je šestirychlostní přímo řazená. Veloster N nabízí funkci Launch Control pro optimální rozjezd se spontánním zrychlením a funkci vyrovnávání otáček motoru při dynamickém řazení.
                
Výkonný viceprezident a vedoucí divize vysokovýkonných vozidel a motoristického sportu Thomas Schemera uvedl: „Naše závodní vozy budou razit značce N cestu na vrcholu její hierarchie. Cenné zkušenosti a technologie, odvozené z našich úspěchů v motoristickém sportu, budou pronikat do všech budoucích produktů N.“
 
Koncepční vozy HDC-1 Le Fil Rouge a HDC-2 Grandmaster
 
Koncepční vůz Le Fil Rouge, jenž debutoval na Ženevském autosalonu 2018, prezentuje nové směřování designu s motivem „smyslné sportovnosti“.
 
Po tomto konceptu představená studie HDC-2 Grandmaster reinterpretuje základy designu značky Hyundai. Její design se zaměřuje na harmonizaci čtyř klíčových prvků - proporcí, uspořádání, stylu a techniky. Všechna budoucí vozidla Hyundai mají vytvořit harmonickou produktovou řadu ve stylu Hyundai Look, přestože si každý model zachová svůj osobitý charakter a roli.
 
SUV Tucson
Modernizované SUV Tucson 2019 zaujme změnami vnějšího i vnitřního designu. Hyundai do jeho výbavy zařadil osmistupňovou samočinnou převodovku a systém pohonu všech kol HTRAC.
 
Všechny verze modelu Tucson 2019 jsou vybaveny asistentem pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist), asistentem pro jízdu v jízdním pruhu LKA (Lane Keeping Assist) a asistentem pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning), které posouvají bezpečnost na ještě vyšší úroveň.

  • Hyundai v Busanu ukázal budoucnost
  • Hyundai v Busanu ukázal budoucnost
  • Hyundai v Busanu ukázal budoucnost
  • Hyundai v Busanu ukázal budoucnost