hyundai zahájil výrobu modernizovaného tucsonu | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai zahájil výrobu modernizovaného Tucsonu

Hyundai zahájil výrobu modernizovaného Tucsonu

01.06.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Automobilka Hyundai zahájila v Nošovicích sériovou výrobu inovovaného Tucsonu. Odlišuje se vylepšeními v exteriéru i interiéru, má větší nabídku bezpečnostních asistentů a zcela nové motory.
Vedení společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) a zástupci pracovníků jednotlivých výrobních oddělení se sešli ve vestibulu administrativní budovy, aby byli svědky slavnostního odhalení a tím symbolického zahájení výroby inovované verze modelu Hyundai Tucson. Ve svém vystoupení vyzvedl prezident společnosti HMMC Donghwan Yang fakt, že Tucson je pilířem výroby nošovické automobilky, protože představuje cca 65 % objemu výroby závodu.
 
Nová verze navazuje na svého předchůdce, jehož výroba začala v červnu 2015 a za tři roky se ho v Nošovicích vyrobilo bezmála 700 000 kusů, je nejprodávanějším modelem značky Hyundai v Evropě. Jeho předchůdce, modelu Hyundai ix35, bylo za čtyři roky vyrobeno 603 000 kusů.
 
Modernizovaný Hyundai Tucson se v exteriéru odlišuje novou maskou. Kompletně nová jsou přední i zadní světla, vyráběná v nedávno otevřeném závodě Hyundai MOBIS v Mošnově, kdy dosavadní xenonové jednotky kompletně nahradily LED diody. Přepracované jsou dveře zavazadlového prostoru a nová jsou koly 18“ a 19“ z lehkých slitin.
 
Základním prvkem nových asistenčních systémů je multifunkční kamera pod horním okrajem čelního skla, která poskytuje informace adaptivnímu tempomatu, systému čtení dopravních značek, hlídání vyjetí z jízdních pruhů a sledování překážek a aktivaci systému nouzového brzdění.
 
Nový Tucson bude jako první Hyundai z Nošovic vybaven systémem SVM (Surround View Monitoring), zobrazujícím na displeji auto z ptačí perspektivy. Tento systém zobrazení spojuje obrazy snímané čtyřmi kamerami (v předním a zadním nárazníku a vnějších zpětných zrcátkách). V inovovaném interiéru je 8“ displej vystupující nad přístrojovou desku, a nový design sedadel.
 
Velkou inovací prošly i pohonné jednotky. Všechny motory splňují normu Euro 6c. U zážehových motorů byl doplněn filtr pevných částic, u vznětových byl dosavadní motor 1,7 l nahrazen zcela novým 1,6 l a turbodiesel 2,0 l prošel v Koreji důkladnou revizí.
 
Dosavadní verze modelu Hyundai Tucson se bude vyrábět souběžně až do 11. června, aby mohly být vyřízeny všechny došlé objednávky. Hyundai Tucson se vyváží do 67 zemí světa. Největšími odběrateli jsou Velká Británie (79 000 kusů), Německo (65 000), Itálie (59 000), Španělsko (57 000) a Belgie (32 000). K exotickým destinacím patří např. ostrov Reunion v Indickém oceánu (1260 kusů), Francouzská Guyana (518) nebo Island (901).