hyundai získal ocenění safetybest 2018 | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai získal ocenění SafetyBest 2018

Hyundai získal ocenění SafetyBest 2018

27.12.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Technologii upozorňování na cestující vzadu ROA (Rear Occupant Alert), naprostou novinku v automobilovém průmyslu, zdobí titul SafetyBest 2018 jako průkopnickou inovaci v oblasti bezpečnosti. Porota u nového systému ocenila jeho potenciál zachraňovat životy.
Systém upozorňování na cestující vzadu ROA (Rear Occupant Alert), vyvinutý společností Hyundai Motor, byl oceněn porotou ankety AutoBest, která mu udělila prestižní ocenění SafetyBest 2018. Porota, složená z motoristických novinářů z celé Evropy, vyhlásila vítězem Hyundai díky inovativní bezpečnostní technologii, kterou začala v letošním roce nabízet ve zcela novém modelu Santa Fe.
 
Značka Hyundai uvedla systém upozorňování na cestující vzadu ROA (Rear Occupant Alert) na trh jako první. Pokud řidič vystupuje z vozidla a zadní dveře jsou zavřené, systém jej upozorní na případnou přítomnost cestujících, zvířat nebo jiných objektů v zadní části interiéru. Porota soutěže AutoBest uvedla, že tento průkopnický systém považuje za důležitý krok k prevenci vzniku situací, v nichž je dítě zapomenuto na zadních sedadlech vozidla. Zejména za horkého počasí by pak mohlo dojít k ohrožení života dítěte, čemuž se systém ROA značky Hyundai snaží zabránit.
 
„Výjimečný nový systém značky Hyundai, který brání tomu, aby rodiče zapomínali své děti ve voze, je jednoduchý, ale současně velice nezbytný pro záchranu dětských životů. Hyundai nalezl řešení, jak předejít dalším tragickým událostem. Duch soutěže AutoBest se orientuje na oceňování právě takto geniálních, ale zároveň jednoduchých řešení, která vylepšují život při cestování automobilem a zvyšují bezpečnost cestujících i potěšení z jízdy,“ řekl Dan Vardie, zakladatel a ředitel soutěže AutoBest.
 
Ocenění SafetyBest je udělováno každoročně od roku 2002 jako jedno z hlavních ocenění v anketě AutoBest. Porotci jím oceňují nepřetržité úsilí automobilového průmyslu o zvyšování bezpečnosti.