ibm oznamuje spolupráce v automobilovém průmyslu | Aktuality | autoweek.cz

IBM oznamuje spolupráce v automobilovém průmyslu

IBM oznamuje spolupráce v automobilovém průmyslu

17.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Evropské společnosti se obrátily na IBM AI a Hybrid Cloud, aby otevřely další kapitolu digitální transformace v automobilovém průmyslu. Společnosti Volkswagen, Moovster a Vinturas spolupracují s IBM na poskytování obchodních poznatků napříč automobilovým hodnotovým řetězcem.
Společnost IBM oznámila spolupráci s evropskými společnostmi Volkswagen (Německo), Moovster (Německo) a Vinturas (Nizozemsko), která může redefinovat budoucnost svého automobilového průmyslu s hybridním cloudem a AI.
 
„Podle předpokladů se náš vztah k vozidlům i způsob, jakým cestujeme, v nadcházejícím desetiletí dramaticky změní.AI a Hybrid Cloud jsou považovány za klíčové hnací síly k rozvoji obchodních modelů, kde hlavní roli hrají personalizované digitální služby ve vozidle a jeho okolí,“ řekl globální generální manažer IBM pro automobilový, letecký a obranný průmysl Dirk Wollschlaeger.
 
Průzkum IBM mezi manažery v automobilovém průmyslu z celého světa v září 2017 ukázal, že 73 % dotazovaných věří, že budoucí služby mobility budou muset být vytvořeny společně se spotřebiteli, protože digitální technologie redefinují náš vztah s našimi vozidly. IMB pracuje na zavedení hybridního cloudu a AI včetně IoT a Blockchainu aby pomohly automobilovým společnostem digitálně se posunout na zcela novou úroveň.
 
Společnost Volkswagen Sachsen v německém Cvikově položila základy pro splnění závazku koncernu Volkswagen prodávat do roku 2025 více než milion elektrických vozidel ročně. Volkswagen Sachsen spolupracuje s IBM na implementaci ERP systému SAP S/4HANA, sloužícího jako pilot pro celosvětové zefektivnění finančních služeb pro značku Volkswagen osobní automobily.
 
Mnichovský start-up zaměřující se na mobilitu ve velkých městech a umělou inteligenci Moovster vyvinul novou platformu pro mobilitu jako službu (Mobility-as-a-Service) pro zaměstnavatele, zaměstnance, občany a inteligentní města. V reakci na stále více přetížená města motivuje Moovster uživatele, aby využívali alternativní možnosti dopravy, například jízdní kolo, elektrický skútr, nabídky sdílené jízdy nebo veřejnou dopravu. Řešení běží na prostředí IBM Cloud na adrese getmoovster.com.
 
Nizozemská logistická společnost se zaměřením na automobilový průmysl Vinturas zavádí technologie IBM Blockchain, aby pomohla zlepšit nákup nového nebo ojetého automobilu. Díky použití blockchainu jako náhrady systémů založených na papíře bude platforma Vinturas budovat větší transparentnost a efektivnost při pohybu vozidel mezi výrobci, prodejci a leasingovými společnostmi. Napomůže tak zvýšit důvěru kupujících a snížit podvody s DPH, počty najetých kilometrů a dovozních cel, které každoročně v Evropě stojí miliardy dolarů.