id.3 bude mít světovou premiéru na iaa | Aktuality | autoweek.cz

ID.3 bude mít světovou premiéru na IAA

ID.3 bude mít světovou premiéru na IAA

02.09.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Elektromobilita bude klíčovým tématem expozice společnosti Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu. V centru pozornosti bude především ID.3, první plně elektrický model Volkswagenu založený na nové platformě MEB. Kvůli němu musí počkat i premiéra osmé generace Golfu.
Za pár dní Volkswagen představí první model z nové plně elektrické rodiny ID. Přijde s průlomovým designem, větším dojezdem, působivou dynamikou a prostorným interiérem. Má se stát průlomovým modelem, který rozhodne o budoucnosti Volkswagenu, který vsadil vše na jedinou kartu - elektromobilitu.
 
Elektrická mobilita bude klíčovým tématem expozice Volkswagenu na letošním autosalonu IAA ve Frankfurtu (10. do 22. září). Vystaven bude nejen ID.3, ale také studie dalších modelů nově vytvořené rodiny ID. Jejich uvedení na trh bude následovat v rychlém sledu po ID.3. Stejně jako ID.3 budou i všechny ostatní modely ID.3 budou využívat novou modulární platformu MEB, která byla speciálně navržena pro použití s ​​elektrickým pohonem a zajišťuje co nejprostornější interiér.
 
ID.3 chce navázat na Brouk a Golf. Představuje třetí hlavní kapitolu strategického významu v historii značky Volkswagen. Již v polovině května Volkswagen zahájil přijímání objednávek. Předběžně už si exkluzivní speciální edici ID.3 1st Edition po složení zálohy 1000 eur objednalo 27 000 zákazníků. Její produkce bude omezena na pouhých 30 000 vozidel.
 
ID.3 bude mít tři různé velikosti akumulátorů - s velkou kapacitou77 kWh, střední s 58 kWh a malou se 45 kWh. V závislosti na volbě akumulátoru bude dojezd mezi 330 a 550 km (podle WLTP). Volkswagen bude garantovat kapacitu akumulátoru na osm let nebo 160 000 km. Protože základní cena sériového modelu ID.3 má být v Německu nižší než 30 000 eur (780 000 Kč), znamená to, že se stane elektrickým vozidlem pro každého.
 
Trakční elektromotor o výkonu 150 kW (204 k) bude pohánět zadní kola. Výroba ID.3 má být podle plánu zahájena na konci roku 2019. První vozidla by měla dorazit do poloviny roku 2020.