id.3: lidový elektromobil | Aktuality | autoweek.cz

ID.3: lidový elektromobil

ID.3: lidový elektromobil

09.05.2019 | Global Press Agentur | Aktuality

Ačkoli jde o první sériové auto z nové ID rodiny Volkswagenu, nese ve jménu číslo tři: ID.3. Ode dneška je možné předběžně objednávat vozy z exkluzivní speciální série.
Ve Wolfsburgu si asi řekli, že dobré věci přicházejí ve třech, takže se rozhodli svůj nový elektromobil označit ID.3. Mělo by to snad odkazovat na třetí písmeno v abecedě, tedy segment C - kompaktní vozy. Je to skutečně nejnovější Volkswagen, tedy Lidové auto. Tento model by být vnímáno jako třetí milník v historii společnosti - po Brouku a Golfu. Každý z nich položil základ pro novou éru mobility a zanechal trvalou stopu v několika generacích motoristů. ID.3 chce jít v jejich stopách - v době převažující skepse týkající se elektromobilů, a to zejména na domácím trhu v Německu. Stavět tedy na úspěších svých předchůdců je mamutí úkol.

„Začínáme s ID.3 ze středu, kde je jádro značky Volkswagen a v němž se nachází většina modelů a největší objem prodeje. Číslo 3 také signalizuje modernizaci segmentů nad a pod nižší střední třídou, kde máme ve fázi příprav spoustu nových modelů,“ říká o novém modelu a jeho typovém označení ředitel prodeje a marketingu Jürgen Stackmann. Do roku 2025 chce být Volkswagen celosvětově jedničkou ve světě elektricky poháněných vozů.

Jürgen Strackmann: „Dnes v Berlíně začínáme novou kapitolu Volkswagenu. Je to pro naši skupinu velmi důležitý den. Mnoho našich zákazníků by se již rozhodlo pro elektricky poháněné vozidlo, pokud by existovala odpovídající nabídka. Nyní s rodinou ID Volkswagen zahajuje sériovou výrobu elektricky poháněných vozidel a v následujících letech chceme změnit podobu mobilitu. Všechna nová elektrická vozidla Volkswagenu budou v budoucnu pojmenována ID. To je symbol naší budoucnosti. Označení ID.3 pro první model znamená, že začínáme uprostřed naší modelové nabídky, ID.3 bude mít vnější rozměry jako Golf a interiér bude velmi prostorný. To je umožněno použitím naší zcela nové platformy.“

ID.3 je důležitým stavebním kamenem skupiny pro elektrickou ofenzívu - je to elektromobil pro lidi. Jeho cena by měla být v Německu nižší než 30 000 eur (bez státních dotací) a měl by být vhodný pro každodenní použití s ??dojezdem od 330 do 550 km (pro porovnání: základní cena srovnatelného vozu Tesla Model 3 se základním dojezdem 354 km je 44 500 eur). Pro věrné nebo nové zákazníky, kteří chtějí vstoupit do elektrifikované budoucnosti s Volkswagenem, nabízejí ve Wolfsburgu exkluzivní, omezenou sérii 30 000 vozidel. Pro předběžné objednávky je připravena speciální edice s názvem ID.3 1ST s bohatším standardním vybavením. Vůz může být předobjednán po složení registračního poplatku 1000 eur. ID.3 1ST má mít dojezd 420 km podle WLTP a v Německu přijde na méně než 40 000 eur. K tomu Volkswagen nabízí rok poskytování bezplatné elektřiny až do výše 2000 kWh u všech veřejných nabíjecích stanic, které mohou být používány prostřednictvím nabíjecí aplikace WeCharge, jakož i v celoevropské síti rychlého nabíjení Ionity, do níž je Volkswagen zapojen.

Výroba ID.3 1ST začne na konci roku 2019. Volkswagen začne vozy, vyráběné ve Cvikově, dodávat v polovině roku 2020. Za mírné ceny chce Wolfsburg vyrábět až 100 000 těchto vozidel ročně. Veřejnou premiéru bude mít ID.3 na zářijovém autosalonu IAA ve Frankfurtu. Předprodej je nabízen ve 29 evropských zemích. Nejdůležitějšími trhy pro ID.3 v Evropě budou Norsko, Německo, Nizozemsko, Francie, Velká Británie a Rakousko. Volkswagen plánuje zákazníkům dodávat více než 100 000 vozidel ID.3 ročně.
  • ID.3: lidový elektromobil
  • ID.3: lidový elektromobil
  • ID.3: lidový elektromobil
  • ID.3: lidový elektromobil
  • ID.3: lidový elektromobil
  • ID.3: lidový elektromobil
  • ID.3: lidový elektromobil