individuálně programovatelný panel škody karoq | Aktuality | autoweek.cz

Individuálně programovatelný panel Škody Karoq

Individuálně programovatelný panel Škody Karoq

18.08.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu IAA ve Frankfurtu bude mít světovou premiéru kompaktní SUV Škoda Karoq. Spolu s ním se poprvé ve voze Škoda představí individuálně programovatelný digitální přístrojový panel Digital Instrument Panel.
Digitální přístrojový panel (Digital Instrument Panel), novinka přicházející na trh s modelem Karoq, poprvé ve voze Škoda nahrazuje analogové ukazatele. Řidič může individuálně nastavovat digitální zobrazení ve čtyřech různých uspořádáních: klasické, digitální, Infoprofile a redukované. Tato zobrazení definují pouze volitelný rámec. Který údaj se zobrazí, v jaké části displeje, jestli bude velký nebo malý, si volí řidič individuálně prostřednictvím listovacího tlačítka pro každou část obrazovky. Vpravo, vlevo nebo uprostřed lze také zobrazit informace o audiosystému, telefonu, asistenčních systémech (Lane Assist, Front Assist atp.) nebo stav vozu.
 
V digitálním přístrojovém panelu lze nastavit následující uspořádání:
Klasické uspořádání s velkým kruhovým otáčkoměrem (vlevo) a rychloměrem (vpravo). Prostor mezi nimi lze uspořádat individuálně – zobrazuje se aktuální zábavní program nebo navigační mapa.
 
Digitální uspořádání, u kterého mapa navigačního systému nebo jiný řidičem preferovaný zdroj infotainment systému zabírá téměř celou plochu displeje, usnadňuje řidiči orientaci díky přehlednému podání informací. Aktuální rychlost jízdy, zvolený rychlostní stupeň, samočinně rozpoznané dopravní značky nebo navigační data jsou zobrazována v horní nebo spodní virtuální liště menším písmem a symboly.
 
Uspořádání Infoprofile, u kterého se ve střední části displeje nachází velký ukazatel, například navigační mapa. Vpravo, vlevo a nad mapou je místo pro individuální dodatečné informace, což může být například aktuální rychlost, navigační výhled s piktogramy, zvolený rychlostní stupeň, identifikace dopravních značek (např. rychlostní limit, zákaz předjíždění) nebo doba jízdy.
 
Redukované uspořádání, vhodné například pro jízdu v noci, digitálně zobrazuje na větším prostoru pouze dvě vybrané informace. Může to být například aktuální rychlost a zbývající dojezd na palivo v nádrži. Navíc se na displeji nahoře a dole zobrazují v menší velikosti písma základní informace (čas, atd.). S aktivním naváděním do cíle jsou uprostřed viditelné také navigační šipky.
 
I tato novinka patří k mnohým řešením, díky nimž mohou být cestující vždy online. Škoda Connect nabízí navigaci v reálném čase, automatické tísňové volání a vzdálený přístup k vozidlu. Škoda Karoq je dalším krokem značky v SUV-ofenzívě.
 
Kompaktní SUV Škoda Karoq lze objednat okamžitě ve dvou výbavových stupních Ambition a Style. Kromě toho si mohou zákazníci vybrat ze dvou zážehových a tří vznětových motorů. Mezinárodní autosalon IAA ve Frankfurtu nad Mohanem bude prvním veletrhem, na kterém se Škoda Karoq představí. Tisková konference společnosti Škoda Auto proběhne 12. září 2017 ve 12 hodin.
  • Individuálně programovatelný panel Škody Karoq
  • Individuálně programovatelný panel Škody Karoq
  • Individuálně programovatelný panel Škody Karoq
  • Individuálně programovatelný panel Škody Karoq
  • Individuálně programovatelný panel Škody Karoq