innogy koupila síť plniček cngvitall | Aktuality | autoweek.cz

innogy koupila síť plniček CNGvitall

innogy koupila síť plniček CNGvitall

04.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Energetická skupina innogy výrazně posílila své postavení na trhu s CNG. Na přelomu roku dokončila akvizici sítě plnicích stanic CNGvitall, kterou vybudovala strojírenská skupina Vítkovice.
Spojením dosavadní dvojky (innogy) a čtyřky (CNGvitall) na trhu se zemním plynem vzniká síť s největším pokrytím v ČR. Finanční výši transakce se obě strany dohodly nezveřejňovat. Součástí je i převzetí zákaznického portfolia vítkovické společnosti a expertů na CNG technologie.
 
Po dokončení akvizice innogy provozuje celkem 50 CNG stanic. Tímto krokem se innogy stává jedničkou na trhu v počtu plnicích stanic i objemu prodaného CNG. Díky akvizici sítě CNGvitall innogy výrazně zvyšuje pokrytí především na Moravě. Své zastoupení zde více než zdvojnásobí a doplní svou síť na jihu v Mikulově, na severu v Jeseníku a na střední Moravě v Kroměříži a ve Zlíně.
 
V rámci akvizice získala innogy i mobilní jednotky na distribuci CNG v oblastech bez připojení k plynovodní síti nebo jako přechodné řešení, které může sloužit do vybudování klasické plnicí stanice na CNG. Ty jsou schopny zásobovat zákazníky více než 3000 kg stlačeného zemního plynu.
 
Skupina innogy sama v prvním čtvrtletí 2019 zprovozní dalších pět nových CNG stanic v Klatovech, v Českých Budějovicích, Sokolově, Dubí u Teplic a Praze.
 
„Akvizice plniček CNGvitall je krokem k naplnění naší strategie být lídrem na trhu CNG. Velmi cenné je pro nás to, že se obě sítě z velké části doplňují. Získáváme lokality, kde jsme doposud neměli zastoupení, například strategické pokrytí dálnice D1 u Devíti křížů. Zájem o alternativní paliva je v posledních letech markantní a právě CNG je dnes nejdostupnějším ekologickým palivem a je jasně nejefektivnějším řešením pro nízkoemisní a zelenou dopravu v ČR. innogy se hodlá podílet na řešení čisté mobility v ČR,“ řekl jednatel a CEO innogy Energo Zdeněk Kaplan.