inovace vozů škoda pro modelový rok 2016 | Aktuality | autoweek.cz

Inovace vozů Škoda pro modelový rok 2016

Inovace vozů Škoda pro modelový rok 2016

15.05.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

U všech modelových řad značky Škoda dochází k výrazným konstrukčním a technologickým změnám. Škoda Rapid a Yeti dostávají zcela nové pohonné jednotky, modernizované motory má i Octavia.
Škoda Auto od konce května 2015 výrazně modernizuje své modely - změny se dotkly všech vozů a přinášejí významné inovace v oblasti hospodárnosti a palubních systémů. Všechny modely Škoda nyní splňují emisní normu Euro 6.
 
U některých pohonných jednotek došlo po konstrukčních úpravách ke zvýšení výkonu při současném snížení spotřeby paliva. Zároveň jsou nyní všechny modely (vyjma Citigo) sériově vybaveny systémem Start-stop a rekuperací brzdné energie. V souvislosti s výraznou ekologickou optimalizací celé modelové nabídky vozů Škoda byla ukončena nabídka verzí GreenLine pro modelové řady Rapid, Rapid Spaceback, Yeti a Octavia.
 
Změny v celé modelové nabídce
V rámci zpřehlednění a usnadnění orientace zákazníků dochází ke sjednocení používaných názvů. Výbavový stupeň Elegance nově nese označení Style tak, jak jako je to už u nových modelů Fabia a Superb. Sjednoceny byly rovněž názvy všech asistenčních systémů.
 
Modernizací prošly také volanty všech modelových řad. Mají lepší ergonomii. Vylepšení funkčnosti přináší také systém konektivity SmartLink.  Kromě jiného je nyní od úrovně infotainmentu Swing s 5" dotykovým displejem do systému zahrnuta funkce DriveGreen.
 
Citigo
Vstupuje do modelového roku 2016 s celou řadou praktických vylepšení, novými interiéry a volanty. Citigo nyní disponuje také LED pro denní svícení integrovanými do předního nárazníku. Výkony a objemy pohonných jednotek zůstávají stejné, vyhovují však nově emisní normě Euro 6.
 
Fabia
Hlavní změnou v nabídce je uvedení sportovně laděné verze Monte Carlo s bohatší výbavou, a to jak pro hatchback, tak pro Combi. Vůz má 16" černá kola z lehkých slitin, černou mřížku chladiče a zpětná zrcátka, zadní spoiler a sportovní sedadla.
 
V nabídce pro model Fabia se nově objevuje navigační systém Amundsen. Nově je možné na přání vybavit Combi stříbrnými střešními nosiči.
 
Rapid
Modelové řady Rapid se inovace spojené s modelovým rokem 2016 dotkly výrazně. Rapid je nyní nabízen s moderními motory, u nichž došlo vyjma verze 1,4 TDI/66 kW k navýšení výkonu při současném poklesu spotřeby a emisí.
 
Škoda Rapid rovněž změnila platformu palubní elektroniky, díky čemuž má nyní integrovánu zcela novou generaci infotainmentu - v nabídce jsou systémy Swing, Amundsen a nově také Bolero. Jako základ poslouží autorádio Blues. Zákazníci mohou rovněž zvolit Škoda Surround systém.
 
Zásadní inovace se dotkly rovněž oblasti bezpečnosti a asistenčních systémů. Standardní součástí ESP se stává Multikolizní brzda a funkce stabilizace přívěsu. Rapid může být nově vybaven systémy Driver Alert (asistent rozpoznání únavy řidiče), Front Assist (přední radar s funkcí nouzové brzdy), LED světly pro denní svícení (volitelně či jako standard verze Monte Carlo).
 
Nově byly ukazatele směru integrovány také do vnějších zpětných zrcátek. Komfort zvyšuje možnost objednání akustické signalizace parkování vpředu i vzadu, systém bezklíčového startování tlačítkem Easy Start či zcela bezklíčový přístup KESSY.

U modelu Rapid dále dochází k modernizaci vzhledu a výbav zahrnující např. nový panel přístrojů, design panelu klimatizace Climatronic, novou dekorační lištu Dark Brushed či nabídku kol  Dentro a Castor.
 
Yeti
Kompaktní SUV vstupuje do modelového roku 2016 s novou nabídkou motorů Euro 6 a s inovovanou nabídkou infotainmentu, u kterého si nyní zákazník může volit kromě zcela nového provedení Swing, také typy Blues, Bolero a Amundsen.
 
Octavia
Také Octavia vstupuje do nového modelového roku s modernizovanými pohonnými jednotkami, které kompletně splňují emisní normu Euro 6.
 
Pro příznivce sportovní jízdy je připravena nová verze RS 230, který má oproti výchozí Octavii RS rozšířenou výbavu a je poháněn motorem 2,0 TSI s nejvyšším výkonem 169 kW. Sportovní charakter vozu podtrhují černá 19" kola Xtreme. Díky použití nápravového diferenciálu s elektrohydraulicky řízenou svorností (VAQ) má Octavia RS 230 vynikající trakci v zatáčkách a za všech okolností vykazuje maximální jízdní stabilitu.
 
Vylepšení se dočkala i terénní verze Scout, pro niž je nyní nově k dispozici ESP s integrovanou funkcí Off-road identickou s modelem Yeti. V nabídce jsou také nová 18" kola Trinity.
 
Rovněž výbavový stupeň L&K disponuje novými koly z lehkých slitin Hawk 17” a Turbine 18”. Změny se dotkly také panelu přístrojů.
 
I v ostatních výbavových stupních dochází k dílčím zlepšením a změnám. Pro všechny verze je k dispozici inovovaná nabídka multimediálních infotaintment systémů. Bolero a Amundsen jsou k dispozici s vylepšeným rozlišením obrazovky o velikosti 6,5" resp. 8" pro Columbus.
 
  • Inovace vozů Škoda pro modelový rok 2016
  • Inovace vozů Škoda pro modelový rok 2016
  • Inovace vozů Škoda pro modelový rok 2016
  • Inovace vozů Škoda pro modelový rok 2016
  • Inovace vozů Škoda pro modelový rok 2016
  • Inovace vozů Škoda pro modelový rok 2016
  • Inovace vozů Škoda pro modelový rok 2016