inovovaný ford mondeo hybrid poprvé i jako kombi | Aktuality | autoweek.cz

Inovovaný Ford Mondeo Hybrid poprvé i jako kombi

Inovovaný Ford Mondeo Hybrid poprvé i jako kombi

08.10.2018 | Rybecký Vladimír | Nové modely

V příštím roce uvede Ford na trh zdokonalenou řadu vozů Mondeo Hybrid s hnacím ústrojím se zážehovým motorem. Poprvé bude i s praktickou variantou kombi vyvinutou výlučně pro Evropu.
Mondeo Hybrid s karoserií sedan se již prodává. Jeho hybridní pohonná jednotka je tvořena kombinací zážehového motoru 2,0 l, elektromotoru, generátoru a 1,4 kWh akumulátoru. Ford Mondeo Hybrid se čtyřdveřovou karoserií má spotřebu paliva 4,4 l/100 km (emise CO2 101 g/km - hodnoty podle NEDC). V roce 2019 Ford představí vylepšenou řadu modelů Mondeo Hybrid. Novinkou bude prostorná varianta Mondeo Hybrid kombi vyvinutá výlučně pro evropské trhy.
 
Hnací soustavu Fordu Mondeo Hybrid tvoří speciálně vyvinutý zážehový motor 2,0 l, který pracuje v Atkinsonově cyklu, dále elektromotor, sloužící jako podpora spalovacího motoru - a generátor, jenž umožňuje rekuperační dobíjení kapalinou chlazeného lithio-ionového akumulátoru o kapacitě 1,4 kWh uloženého za zadními sedadly. Rekuperací lze získat až 90 % energie, která je při zpomalování či brzdění jinak zmařena. Celkový výkon hybridní soustavy je 138 kW (187 k). Automatická převodovka s plynule měnitelným převodem byla vyvinuta Fordem.
 
Mondeo Hybrid je první hybridní model Fordu vyráběný v Evropě. Stejně jako Mondea se zážehovými a vznětovými motory vyjíždí z montážního závodu ve španělské Valencii. Mondeo Hybrid je schopné jízdy v čistě elektrickém režimu. K úspornější jízdě řidičům pomáhají rovněž podpůrné systémy jako ukazatel Smartgauge, který usnadňuje sledování spotřeby paliva a elektrické energie.
 
Podrobnou specifikaci a ceny vylepšené řady Mondeo Hybrid zveřejní Ford před zahájením prodeje. Pro český trh bude Mondeo HEV nadále nabízeno výhradně ve verzi kombi.