mobilní výkup ojetin je stále populárnější | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Mobilní výkup ojetin je stále populárnější

Mobilní výkup ojetin je stále populárnější

26.02.2018 | | Autoservis

Mobilní výkup ojetin je stále populárnější, vloni ho využilo přes 10 000 zákazníků, takže výkup v terénu tvoří přibližně čtvrtinu z celkově vykoupených vozů.
Mobilní výkup poprvé nabídla společnost AAA Auto v České republice již roku 1999. Od té doby se služba mobilních výkupčích rozrostla do všech zemí, kde společnost působí. Tímto způsobem je vykoupeno přibližně 25 % z celkového počtu vykoupených vozů. V současné době pracuje v terénu v průměru 30 specialistů, kteří týdně vykoupí až 250 aut.
 
„Zákazníci pozitivně hodnotí možnost, kdy si nezávazně objednají výkupčího domů či do práce. Výkupčí přijede, auto během několika minut ocení, a pokud zákazník s cenou souhlasí, rovnou se vyřídí nezbytné dokumenty i vyplacení smluvené částky, a to v hotovosti, vkladem na účet či on-line převodem,“ říká vedoucí mobilního výkupu AAA Auto Zdeněk Batěk. Zákazníci tak ušetří spoustu času spojenou s cestou na pobočku a zpět.
 
Výkup v terénu tvoří přibližně čtvrtinu z celkově vykoupených automobilů a zaměřuje se především na vozy s nižším nájezdem kilometrů a doloženou historií. Od roku 2010 takto AAA AUTO v Česku vykoupilo přes 70 000 automobilů. Mobilní výkupčí při své práci ročně najedou dohromady přes 1 300 000 km.
 
V České republice tvoří ze 70 % firemní zákazníci. Každým rokem ale roste zájem také u soukromých osob, které si cení časové nenáročnosti obchodu.
 
Službu často využívají firmy, které chtějí prodat větší počet aut a nemusí tak s každým vozem jezdit na pobočku. Zájem mají také vysoce postavení manažeři či lidé ze vzdálenějších koutů republiky, ale třeba i maminky na mateřské dovolené.
 
„Jsme schopni za den prohlédnout až 100 aut a realizovat i prodej vozu na protiúčet v místě bydliště klienta. Zákazník si předem vybere automobil z naší nabídky, my mu ho dovezeme až domů. Následně novější vůz prodáme a starý vykoupíme bez nutnosti navštívit naši pobočku,“ doplnil Batěk.
 
Mobilní výkup AAA Auto postupně spustilo ve všech čtyřech zemích, kde působí, tedy kromě České republiky i na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku. V celé skupině AAA Auto v roce 2017 prohlédli mobilní výkupčí u zákazníků téměř 38 000 aut.