inteligentní rukavice | Aktuality | autoweek.cz

Inteligentní rukavice

Inteligentní rukavice

23.08.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda chce digitalizaci dostat i do výrobních hal a proto testuje moderní technologie, například chytrou rukavici ProGlove, která v logistice značky Škoda optimalizuje vychystávání dílů.
Škoda se intenzivně připravuje na Průmysl 4.0. S chytrou průmyslovou rukavicí ProGlove sází na inovativní technologii budoucnosti. Jejich nasazení má práci logistiky ulehčit a optimalizovat. Jedná se o elektronickou rukavici s implementovaným scannerem. Chytrá rukavice má svému nositeli ulehčit a urychlit všechny pracovní kroky. Přístroj například ukazuje, zda je použit správní díl nebo zda byly jednotlivé pracovní kroky správně provedeny. Dlouhodobý test této chytré rukavice logistiku značky Škoda přesvědčil.
 
​ Rukavice také může zaznamenávat data, stejně jako běžný scanner, ale na rozdíl od něj jen jedním pohybem a bez žádných dalších přístrojů. Zboží tak lze rychle a pohodlně registrovat. Kromě toho jsou díky rukavici jednotlivé pracovní kroky pro uživatele také ergonomičtější: evidence dat nebo kontrola materiálu jsou integrovány do přirozených pohybů ruky.
 
S inteligentní rukavicí lze kódy načítat jak vertikálně, tak horizontálně. Načtený kód se následně potvrdí tlačítkem na ukazováku. Jeho správnost je potvrzena akusticky nebo vibrací. Tím se zabrání skenování nesprávného kódu.
 
„Logistika je dnes důležitým ekonomickým a konkurenčním faktorem, který může rozhodující měrou přispět k úspěchu automobilky. My ve společnosti Škoda Auto proto průběžně testujeme moderní technologie, abychom optimalizovali každodenní práci našich zaměstnanců. Inteligentní rukavice ProGlove pomáhá našemu týmu pracovat rychleji, efektivněji a bezchybněji. ProGlove se ukázala být ideálním řešením pro sériovou výrobu a v současné době už rukavice nasazujeme,“ vedoucí logisticky značky Škoda říká Jiří Cee.
 
Logistika značky Škoda v současné době zaměstnává více než 3000 lidí, kteří plánují a zajišťují logistiku automobilky po celém světě.
  • Inteligentní rukavice
  • Inteligentní rukavice