nový hyundai grand santa fe | Aktuality | autoweek.cz

Nový Hyundai Grand Santa Fe

Nový Hyundai Grand Santa Fe

25.02.2013 | Matějka Antonín | Aktuality

Hyundai představí na autosalonu v Ženevě nový model Grand Santa Fe s prodlouženým rozvorem, který doplňuje úspěšnou novou generaci Santa Fe.

Model Grand Santa Fe byl vyvíjen hned od začátku společně se standardním modelem, aby uspokojil poptávku zákazníků po verzi s dlouhým rozvorem. Tento přístup zaručil u obou modelů úspěšnou aplikaci přitažlivého designu, ovlivněného designérskou filozofií „Storm Edge“ vyvinutou společností Hyundai. Model Grand Santa Fe byl poprvé vystaven v roce 2012 na autosalonu v New Yorku a od té doby probíhal vývoj speciální varianty pro Evropu. Jízdní vlastnosti a ovladatelnost s účinnějším tlumením a lepšími reakcemi nyní ještě lépe odpovídají požadavkům evropských zákazníků.

Grand Santa Fe je oproti modelu Santa Fe vyšší (+10 mm), širší (+5 mm) a delší (+225 mm) díky prodlouženému rozvoru (+100 mm). Kromě toho nabízí také zavazadlový prostor s objemem 607 litrů, který je největší ve své třídě. Větší model se vyznačuje rovněž interiérem s šesti nebo sedmi sedadly, která poskytují cestujícím prostor a mimořádné pohodlí dokonce i na nejdelších cestách. Novinka na evropském trhu se v mnoha ohledech odlišuje od designu nové generace Santa Fe, konkrétně nově tvarovanou maskou chladiče, mlhovými světlomety a předním nárazníkem i delší přepracovanou zadní částí vozu. Grand Santa Fe má speciální kola z lehké slitiny s průměrem ráfku 18“ nebo 19“. Pohon obstarává výhradně výkonný vznětový motor „R“ VGT 2,2 litru, který splňuje emisní normu Euro 5. Pečlivě vyladěná jednotka o výkonu 145 kW (197 k) spolupracuje s šestistupňovou samočinnou převodovkou a v kombinovaném cyklu EU produkuje pouze 192 g CO2 na kilometr. Hyundai dal své novince do vínku také vysokou úroveň vnitřní výbavy, včetně systému řízení FLEX STEER se třemi režimy, přístrojového panelu Supervision s displejem TFT o úhlopříčce 4,3“ a panoramatického střešního okna v celé délce střechy bez prostřední příčky. Výsledkem je příjemnější prostředí pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k tomu poznamenal: „Rozšíření portfolia značky Hyundai o model Grand Santa Fe nám pomůže uspokojit rostoucí poptávku po vozech SUV segmentu E v Evropě. Grand Santa Fe potvrzuje tradičně vysokou úroveň kvality a standardní výbavy vozů Hyundai. Grand Santa Fe je ideální volbou pro velké rodiny díky výkonnému a zároveň hospodárnému motoru, evropsky vyladěnému podvozku a možnosti přepravovat velký počet lidí včetně značného množství zavazadel.“

 

  • Nový Hyundai Grand Santa Fe
  • Nový Hyundai Grand Santa Fe