iveco chce spolupracovat s hyundaiem | Aktuality | autoweek.cz

Iveco chce spolupracovat s Hyundaiem

Iveco chce spolupracovat s Hyundaiem

08.03.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výrobce užitkových vozů Iveco chce spolupracovat s korejskou automobilkou Hyundai. Cílem je vytvářet synergie a dospět k vývoji společných produktů.
Generální ředitel Iveco Group Gerrit Marx se v doprovodu ředitele pro techniku a digitalizaci Marca Liccarda v Soulu setkal s presidentem a generálním ředitelem Hyundai Motor Jaehoonem Changem a výkonným vicepresidentem a vedoucím technického vývoje užitkových vozidel Martinem Zeilingerem. Italský výrobce nákladních vozidel, autobusů a motorů poté oznámil, že bylo podepsáno memorandum o porozumění mezi oběma společnostmi s cílem prozkoumat možnou spolupráci v technologii sdílených vozidel, společném zadávání zakázek a recipročních dodávkách.
 
Memorandum je předběžným krokem k posouzení potenciálu spolupráce obou společností v oblasti technologií a platforem včetně komponent a systémů. Mezi oblasti možného společného zájmu budou patřit pohonné systémy a elektrické platformy včetně využití palivových článků, systémy autonomního řízení a konektivita pro užitková a nákladní vozidla.
 
Jde o první dohodu pro „nové“ Iveco po jeho oddělení od společnosti CNH Industrial. Iveco už spolupracuje na vývoji alternativních pohonů s americkým výrobcem elektricky poháněných nákladních vozidel Nikola v Ulmu zahájilo výrobu elektrických tahačů návěsů s akumulátory. Od roku 2023 tam bude z výrobní linky sjíždět také nákladní automobil na palivové články. Skupina Iveco zaměstnává po celém světě kolem 34 000 lidí, provozuje přes 29 výrobních závodů a 31 výzkumných a vývojových center.

  • Iveco chce spolupracovat s Hyundaiem
  • Iveco chce spolupracovat s Hyundaiem
  • Iveco chce spolupracovat s Hyundaiem