kupé astra gtc a další nové opely | Aktuality | autoweek.cz

Kupé Astra GTC a další nové Opely

Kupé Astra GTC a další nové Opely

09.09.2011 | Matějka Antonín | Aktuality

Opel na autosalonu ve Frankfurtu představí ve světové premiéře tři sériové modely -  kompaktní kupé Astra GTC, van Zafira Tourer a univerzální kompaktní užitkový model Combo. Navíc přidá koncept elektromobilu RAK e.

Během tiskové konference poprvé odhalí firma Opel na svém stánku experimentální studii, která by měla nově interpretovat ekologickou mobilitu lidstva. Kromě toho se představí sériová verze modelu Ampera, prvního evropského elektromobilu pro každodenní používání. Tato premiéra se uskuteční jen několik týdnů před příchodem nového modelu do autosalonů značky Opel ve vybraných evropských státech. Vedle toho rozšířeným portfoliem modelů ecoFLEX Opel demonstruje, že i konvenční motory mají stále potenciál pro úspory paliva bez negativního vlivu na požitek z jízdy. Ve Frankfurtu bude mít premiéru sedm nových modelů Opel řady ecoFLEX.

 

Astra GTC, Zafira Tourer a Combo poprvé ve světle ramp

Atraktivní design modelu Astra GTC slibuje mimořádnou jízdní dynamiku. Díky své speciální přední nápravě HiPerStrut má draví kompaktní kupé značky Opel obdivuhodně přesné ovládání. Při uvedení na trh bude pro Astru GTC k dispozici škála zážehových a vznětových motorů ve výkonovém rozpětí od 88 kW/120 k do 132 kW/180 k. Kompaktní van Zafira Tourer definuje nové standardy variability interiéru díky zcela rekonstruovanému systému uchycení sedadel Flex7. „Obývák na kolech“ přináší do interiéru jednoprostorové karoserie atmosféru a kvalitu špičkového modelu Insignia. Nový model Combo je variabilní osobní i užitkový automobil pro práci, rodinu i volný čas. Combo přichází se šesti motory: Čtyřmi vznětovými, jedním zážehovým a jedním motorem na stlačený zemní plyn CNG (Compressed Natural Gas). Combo nové generace je k dispozici s pěti nebo sedmi sedadly ve dvou délkách rozvoru, jako prosklené kombi nebo skříňová dodávka.

 

Elektromobil Ampera těsně před uvedením na trh

Ampera je prvním evropským elektromobilem, který je vhodný pro každodenní používání v běžném provozu. Ampera, která se začne prodávat ještě před koncem tohoto roku, perfektně vyjadřuje motto letošního frankfurtského autosalónu „Zukunft serienmäßig“ (Budoucí standard). Systém elektrického pohonu o výkonu 111 kW (v přepočtu 150 k) je napájený sadou li-ion akumulátorů s kapacitou 16 kWh. Podle způsobu jízdy, profilu silnice a vnější teploty umožňuje Ampera dojezd mezi 40 až 80 km zcela bez emisí – což stačí pro každodenní jízdy většiny Evropanů. Díky systému prodloužení dojezdu může Ampera na jedno nabití akumulátorů a plnou nádrž pro motor palubního generátoru ujet více než 500 km.

 

Sedm nových modelů ecoFLEX - od Agily po Insignii

Opel ve Frankfurtu představí hned sedem nových modelů řady ecoFLEX, které co do spotřeby paliva a emisí CO2 patří k nejlepším ve svých třídách: Agila 1.0 (zážehový motor, 109 g/km CO2), Meriva 1.3 CDTI (109 g/km CO2), Astra 1.7 CDTI (99 g/km CO2), Insignia 1.4 Turbo (zážehový motor, 134 g/km CO2) a Insignia 2.0 CDTI (115 g/km CO2). Verze ecoFLEX jsou součástí i modelových řad Astra GTC a Zafira Tourer. Řadu z více než 60 různých modelů ecoFLEX lze objednat se systémem Start/Stop – ten bude od jara 2012 k dispozici celkem pro 34 různých modelů.

 

Originální koncept elektromobilu RAK e

Opel navíc předvede i koncept "auta za euro". Jde o dvoumístný elektromobil originální konstrukce, který slibuje jezdit 100 km za 1 euro. Pohonná jednotka má obdobnou koncepci jako Ampera. Přes neobvyklou konstrukci má podle tiskové zprávy Opelu toto vozítko "velký potenciál pro sériovou produkci."

 

 

  • Kupé Astra GTC a další nové Opely
  • Kupé Astra GTC a další nové Opely
  • Kupé Astra GTC a další nové Opely
  • Kupé Astra GTC a další nové Opely
  • Kupé Astra GTC a další nové Opely