jaguar f-pace svr | Aktuality | autoweek.cz

Jaguar F-Pace SVR

Jaguar F-Pace SVR

18.04.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jaguar F-Pace dostává nejrychlejší a nejvýkonnější variantu SVR s upraveným podvozkem a vylepšenou aerodynamikou. Jaguar F-Pace SVR bude možné objednat od května za předběžnou cenu od 2 606 300 Kč.
Jaguar F- Pace SVR pohání dmychadlem přeplňovaný zážehový V8 5,0 l vyvinutý divizí Special Vehicle Operations (SVO). Maximální výkon 404 kW (550 k) představuje nárůst o 44 % ve srovnání s dosud nejvýkonnější variantou F- Pace S. Maximální točivý moment je 680 N.m.
 
Úpravy aerodynamiky snižují tlak v podbězích, snižují vztlak, zlepšují chlazení a optimalizují stabilitu ve vysoké rychlosti. Zahrnují i větší otvory pro přívod vzduchu vpředu a výdechy vzduchu na předních blatnících. Mezi další změny patří rozšířené blatníky a prahové nástavce. Kapota pro SVR dostala navíc otvory pro odvod horkého vzduchu z motorového prostoru. Upravený zadní spoiler je doplněn novým nárazníkem, který má po stranách další malé aerodynamické prvky uklidňující proudění.
 
Interiér nabízí sportovní sedadla s logem SVR. Sportovní charakter vozu podtrhuje sportovní volič převodovky, který nahradil otočný volič. Pod sportovním volantem SVR jsou hliníkové páčky pro přímé řazení. Maximální konektivitu zajišťuje 4G WiFi hotspot schopný připojit až osm zařízení. Součástí výbavy je multimediální systém Touch Pro s 10“ dotykovou obrazovkou a digitálním přístrojovým štítem 12,3“. Základní objem zavazadlového prostoru zůstal 650 l.
 
Vylepšený podvozek používá pružiny s progresivní tužší charakteristikou. Nový stabilizátor snižuje naklánění karoserie o 5 %. Nová kovaná kola o velikosti 21“, na přání 22“, jsou vzadu širší o 25 mm. F- Pace SVR je první varianta této řady vybavená elektronicky řízeným aktivním diferenciálem na zadní nápravě (EAD). Zároveň nabízí inteligentní systém pohonu všech kol IDD s vektorováním točivého momentu. Pro SVR byl upraven posilovač řízení EPAS i adaptivní tlumiče (Adaptive Dynamics).
 
F- Pace SVR těží ze zkušeností automobilky Jaguar Land Rover. Díky inteligentnímu pohonu všech kol a systémům All Surface Progress Control nebo Adaptive Surface Response se dokáže vypořádat se všemi podmínkami za každého počasí.
 
Jaguar F- Pace SVR zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,3 s a dosahuje nejvyšší rychlost 283 km/h.
 
  • Jaguar F-Pace SVR
  • Jaguar F-Pace SVR
  • Jaguar F-Pace SVR
  • Jaguar F-Pace SVR
  • Jaguar F-Pace SVR