jaguar f-type pro druhou polovinu života | Aktuality | autoweek.cz

Jaguar F-Type pro druhou polovinu života

Jaguar F-Type pro druhou polovinu života

04.12.2019 | Global Press Agentur | Aktuality

Dvoumístný Jaguar F-Type je na trhu od roku 2013. To je nejvyšší čas na trochu faceliftingu. Více svalů, více dynamiky, působivější vzhled a větší výkon pro kupé i roadster britské značky.
Král krásy exkluzivních bulvárů přichází do druhé poloviny svého životního cyklu ještě více svěží. V případě verze R dostal Jaguar F-Type výrazně větší výkon, takže snadno dosáhne rychlost 300 km/h, a spolu s tím upravený podvozek. Jinak se lae jedná hlavně o malé změny vzhledu - prostě jen vyčesaná srst a naostřené drápy pro anglickou kočku.
 
Po šesti letech od premiéry prošel dvoumístný sportovní model Jaguar F-Type faceliftem. Pro rok 2020 dostanou novou podobu přídě s užšími světlomety, nově tvarovanou kapotu a upravenou záď. V interiéru najdeme nový digitální přístrojový panel s 12,3“ HD displejem, multimediální systém Touch Pro, vylepšený audiosystém Meridian a systémy Apple CarPlay a AndroidAuto. Jaguar zavádí aktualizaci softwaru na dálku, takže může být nahráván do vozu bez nutnosti návštěvy servisu.
 
Řada motorů začíná přeplňovaným čtyřválcem 2,0 l o výkonu 221 kW (300 k) a je doplněna novou verzí legendárního mechanickým dmychadlem přeplňovaného motoru V8 5,0 l s výkonem 331 kW (450 k), pro vrcholnou variantu F-Type R zvýšeným na 423 kW (575 k). Motory jsou vždy spojené s osmistupňovou automatickou převodovkou Quickshift umožňující řazení pomocí voliče SportShift nebo páčkami pod volantem. Kromě pohonu zadních kol lze volit i inteligentní pohon všech kol. V nejvýkonnější verzi zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,7 s a jeho maximální rychlost je elektronicky omezena na 300 km/h.
 
Jaguar F-Type se vyrábí v závodě Castle Bromwich ve Velké Británii. V nové podobě bude k dispozici od května nadále jako kupé i kabriolet. Zákazníci už mohou objednávat exkluzivní provedení F-Type First Edition, vycházející z varianty R-Dynamic. Zahrnuje paket Exterior Design, černou kontrastní střechu, kola 20“ a sportovními sedadla s čalouněním kůží Windsor. Předběžná základní cena kupé začíná od 1 706 826 ‎Kč a kabrioletu od 1 893 408 Kč.
 
  • Jaguar F-Type pro druhou polovinu života
  • Jaguar F-Type pro druhou polovinu života
  • Jaguar F-Type pro druhou polovinu života
  • Jaguar F-Type pro druhou polovinu života
  • Jaguar F-Type pro druhou polovinu života