jaguar f-type svr - první jaguar s označením svr | Aktuality | autoweek.cz

Jaguar F-TYPE SVR - první Jaguar s označením SVR

Jaguar F-TYPE SVR - první Jaguar s označením SVR

08.04.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Obchodní centrum Arkády Pankrác je místem konání výstavy ukazující luxusní sportovní modely značky Jaguar. Při příležitosti jejího zahájení se odehrála česká premiéra vozu Jaguar F-TYPE SVR, což je dosud nejrychlejší verze modelu F-TYPE a zároveň první Jaguar s označením SVR.
Jaguar F-TYPE SVR je nejrychlejší a nejvýkonnější sériově vyráběný Jaguar. Vše bylo optimalizováno od kalibrace systému pohonu všech kol po ventily v tlumičích a šířku pneumatik. To zaručuje, že je stále přizpůsobivým sportovním vozem pro každodenní ježdění.
 
Jaguar F-TYPE SVR vyvinula divize Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations. Jde o lehčí, rychlejší a výkonnější verzi. Mechanickým dmychadlem přeplňovaný pětilitrový motor V8 má výkon 423 kW (575 k) a točivý moment 700 N.m. Změny v nastavení motoru jsou převzaté z modelu F-TYPE Project 7. Vůz zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,7 s a jeho maximální rychlost ve verzi kupé je 322 km/h. Výfuk z titanu a inconelu zaručuje výraznější zvuk a současně snižuje hmotnost o 16 kg.
 
Přední nárazník, plochá podlaha, aktivní zadní spoiler, vyrobený z kompozitu na bázi uhlíkových vláken, a zadní difuzor snižují vztlak a odpor vzduchu.
 
Zdokonalený podvozek má nové tlumiče a zkrutné stabilizátory, širší pneumatiky a kovaná 20“ kola. Osmirychlostní samočinná převodovka ZF Quickshift má speciální nastavení, stejně jako řízení s elektrickým posilovačem, systém Adaptive Dynamics s upraveným softwarem řízení adaptivních tlumičů a naladěním systému Torque Vectoring i systém pohonu všech kol.
 
Za příplatek dodávané brzdy s uhlíko-keramickými kotouči (Carbon Ceramic Matrix - CCM) poskytují vysokou odolnost proti ztrátě účinku a snižují neodpruženou hmotu o 21 kg. Celý vůz má o 25 kg nižší hmotnost než F-TYPE R AWD, resp. až o 50 kg s příplatkovými prvky jako jsou brzdy CCM, střešní panel z uhlíkových vláken a další komponenty z uhlíkových kompozitů. Multimediální systémy InControl Touch a InControl Touch Plus využívají 8“ dotykový displej a nabízejí audiosystémy Meridian s prostorovým zvukem a výkonem 380 resp. 770 W. Kromě již známého systému konektivity pro chytré telefony InControl Apps, monitorování vozidla InControl Secure a systému tísňového hovoru InControl Protect nabízí F-TYPE SVR také nejnovější funkci InControl Remote. Řidiči mohou pomocí tohoto zařízení zamknout a odemknout vůz nebo zkontrolovat důležité informace, jako je hladina paliva, počet najetých kilometrů nebo možnost najít vozidlo na mapě. Aplikace InControl Remote řidičům dokonce umožňuje nastartovat motor a nastavit teplotu klimatizace, aby byl interiéru připraven s ideální teplotou ještě před vyjetím.
 
K prvním zákazníkům se F-TYPE SVR dostane v létě 2016. Předběžné doporučené ceny jsou pro kupé od 3 859 900 Kč (vč. DPH) a pro kabriolet 4 054 710 Kč (vč. DPH).
  • Jaguar F-TYPE SVR - první Jaguar s označením SVR
  • Jaguar F-TYPE SVR - první Jaguar s označením SVR
  • Jaguar F-TYPE SVR - první Jaguar s označením SVR
  • Jaguar F-TYPE SVR - první Jaguar s označením SVR
  • Jaguar F-TYPE SVR - první Jaguar s označením SVR