jaguar i-pace s delším dojezdem | Aktuality | autoweek.cz

Jaguar I-Pace s delším dojezdem

Jaguar I-Pace s delším dojezdem

21.07.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Elektricky poháněné SUV Jaguar I-Pace dostalo pro modelový rok 2021 kromě prodlouženého dojezdu i nový intuitivní multimediální systém a možnost rychlejšího nabíjení.
Jaguar I-Pace bude efektivnější s prodlouženým dojezdem o 20 km na jedno nabití. Toto vylepšení bude dostupné i pro stávající vozy zdarma. Tím se liší od Audi e-tron, pro nějž jsou nejnovější inovace dostupné jen pro budoucí vozy.
 
Aktualizace softwaru vychází ze zkušeností, které Jaguar získal s provozem vozů s elektrickým pohonem, především při používání I-Pace v rámci taxislužby v Mnichově a VIP flotily v Berlíně. Vylepšení přináší změnu v rozdělování točivého momentu mezi přední a zadní elektromotory při jízdě v režimu Eco. Dále jde o úpravu v tepelném managementu - podle techniků má časté zavírání aktivních žeber topných těles pozitivní vliv na aerodynamickou účinnost. Aktualizace akumulátoru navíc umožní nižší úroveň nabití, takže bude možné více využívat jeho kapacitu.
 
Bezplatná aktualizace u prodejce zahrnuje také vylepšení funkce aktualizace softwaru vzduchem (SOTA). Díky aktualizovanému softwaru budou v budoucnu na dálku aktualizovány další elektronické moduly infotainmentu, správy akumulátoru a nabíjení aniž by bylo potřeba navštěvovat servis.
 
Elektricky poháněné SUV má hliníkovou konstrukci, nízko položené těžiště a na každé nápravě jeden elektromotor. Jeho celkový výkon je 294 kW (400 k) a točivý moment 696 N.m. Zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,8 s a jeho dojezd se pohybuje kolem 470 km (WLTP).
 
I-Pace je nyní standardně vybaven zabudovaným třífázovým nabíjením o výkonu 11 kW, které zákazníkům s přístupem k třífázové zásuvce umožní rychlejší nabíjení - z 11kW wallboxu lze za hodinu dobít energii na ujetí 53 km (podle WLTP) a úplné nabití zcela vybitého akumulátoru trvá 8,6 hodiny. Při nabíjení u rychlonabíjecích stanic se stejnosměrným proudem a výkonem 50 kW lze za 15 minut dobít energii na 63 km, u stejnosměrné stanice s výkonem 100 kW se za 15 minut dobije na 127 km.
 
Jde o první model značky, který má nový multimediální systém Pivi Pro od společnosti Jaguar Land Rover. Jeho používání je jednoduché stejně jako u chytrého mobilního telefonu. Pivi Pro je rychlý systém s vylepšenou navigací, která řidiči ukáže, zda jsou nabíjecí stanice v okolí k dispozici nebo v provozu, jaké mají ceny a jak dlouho bude nabíjení trvat. Vylepšená konektivita nabízí vestavěnou kartu SIM s duálním modemem s datovým plánem 4G, bezdrátové nabíjení mobilních zařízení, integrované Spotify a Bluetooth pro dva telefony současně.
 
Technologie Safety first zahrnuje novou 3D prostorovou kameru a digitální zpětné zrcátko ClearSight, které poskytují neomezený výhled z vozu.
 
I-Pace už je možné objednávat u autorizovaných dealerů značky. Předběžná cena začíná od 2 113 628 Kč včetně DPH. Servis v ceně znamená nulové servisní náklady po dobu 3 let nebo do ujetí 100 000 km.