jaguar land rover chce polovinu svých modelů elektrifikovat | Aktuality | autoweek.cz

Jaguar Land Rover chce polovinu svých modelů elektrifikovat

Jaguar Land Rover chce polovinu svých modelů elektrifikovat

06.01.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Do roku 2020 bude Jaguar Land Rover více než polovinu svých modelů nabízet i ve verzích s elektrickým pohonem. Jako předzvěst tohoto trendu Jaguar představil koncept prvního elektrického SUV Jaguar I-Pace, který se brzy promění do sériové podoby.
Automobilka Jaguar Land Rover pracuje na tom, aby do budoucna kromě nízkoemisních vznětových a zážehových motorů vyráběla i vozidla s elektrickým pohonem (BEV), plug-in hybridy (PHEV ) a vozidla s hybridním pohonem (MHEV). Do roku 2020 dokonce hodlá nabízet u poloviny svých nových modelů i verze s elektrickým pohonem.
 
Na autosalonu v Los Angeles v listopadu 2016 Jaguar představil koncept I-Pace, studii pětimístného výkonného vozidla s elektrickým pohonem nabízejícího kombinaci vysokého výkonu sportovního vozu, prostornosti SUV a bezemisního provozu. Produkční verze tohoto vozu se představí už v roce 2017 a do prodeje má přijít v roce 2018. Předpokládaný dojezd přes 500 km podle evropského cyklu NEDC je vyšší než průměrný denní dojezd vozidel za týden.
 
Land Rover už v roce 2015 vyrobil prototyp elektrického vozu Range Rover Evoque, označovaný jako Project Evoque E, a před třemi roky předvedl několik Defenderů All-Terrain Electric s elektrickým pohonem.
 
V loňském roce společnost Jaguar Land Rover ohlásila plán zdvojnásobení velikost svého vývojového technologického centra ve Velké Británii. Budou zde mít zázemí inženýři, kteří se specializují na návrh nových produktů a budou vyvíjet nejnovější technologie včetně vozidel s velmi nízkými emisemi pro zákazníky po celém světě.