jaguar land rover myslí na elektromobilitu | Aktuality | autoweek.cz

Jaguar Land Rover myslí na elektromobilitu

Jaguar Land Rover myslí na elektromobilitu

29.06.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Generální ředitel automobilky Jaguar Land Rover Ralf Speth, držitel ocenění ManBest 2013 od poroty AutoBest, na Kongresu Automotive News Europe předpověděl pokračující zápas o budoucnost elektroautomobility. JLR stále ve své nabídce nemá žádný elektromobil.
"Nová generace zákazníků má pocit, že jim automobilový průmysl již nerozumí,“ uvedl na Kongresu Automotive News Europe šéf automobilky Jaguar Land Rover Ralf Speth.
 
Speth rovněž řekl, že lidé kupující automobily se nadále vyhýbají plně elektrickým automobilům, což by se však s nástupem nové generace technologie akumulátorů mohlo změnit, „V současnosti zákazníkům neimponují. Současná technologie akumulátorů je příliš těžká, drahá a hustota energie je příliš nízká,“ řekl Speth ve svém vystoupení na kongresu. „Jak jsme se učili ve škole, mezi hmotností a energií existuje vzájemný vztah a dokud nebude příznivý, i v případě rekuperace, je to problém.“
 
Speth ale předpověděl, že ke zmírnění nedostatků současné technologie dojde ve střednědobém horizontu, neuvedl však svůj odhad načasování těchto zlepšení. „Příští generace akumulátorů bude mít větší energetickou hustotu, menší hmotnost a jejich cena klesne,“ uvedl.
 
Land Rover pracuje na alternativních pohonných jednotkách a vyrobil prototyp elektrického vozu Range Rover Evoque, označovaný jako Project Evoque E, jenž by měl být v následujících měsících předveden jako rozvinutější koncept. Před dvěma roky ale Land Rover předvedl několik Defenderů s elektrickým pohonem.
 
Na Kongresu sdělil, že snižování emisí bylo „prioritou“ a varoval, že automobilky riskují odrazení nové generace zákazníků, pokud je nedokáží oslovit svým přístupem k problémům životního prostředí. Dodal, že společnost JLR silně investovala do budoucích technologií, zečtyřnásobila svůj rozpočet na výzkum a vývoj a od té doby, co mateřská společnost Tata Motors ji koupila od Ford Motor, se počet techniků zdvojnásobil na 8000.
 
Výkonní představitelé společnosti již dříve uvedli, že JLR chce zdvojnásobit současný prodej do roku 2020 na zhruba 800 000 vozů, ale Speth odmítl upřesnit cílový objem prodeje nebo termín. Řekl, že automobilka chce zaplnit „prázdná místa“ ve výrobní řadě Jaguaru a Land Roveru, což jí pomůže při dosažení růstu. Kvůli uspokojení větší globální poptávky JLR loni otevřela svou první továrnu v Číně a další továrna bude následovat v Brazílii. Speth již dříve uvedl, že společnost postaví továrnu v USA, ale na Kongresu odmítl poskytnout další podrobnosti.
  • Jaguar Land Rover myslí na elektromobilitu
  • Jaguar Land Rover myslí na elektromobilitu
  • Jaguar Land Rover myslí na elektromobilitu