jaguar postaví legendární xkss | Aktuality | autoweek.cz

Jaguar postaví legendární XKSS

Jaguar postaví legendární XKSS

25.03.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Oddělení Jaguar Classic, které spadá pod Special Operations, postaví devět exkluzivních vozů XKSS. Všech devět nových vozů bude mít naprosto stejné specifikace jako vozy vyrobené v roce 1957. Nově vyrobené vozy nahradí automobily, které byly zničené požárem v továrně Browns Lane.
Jaguar původně postavil XKSS jako silniční verzi závodního D-Type, který vyhrál třikrát po sobě závod v Le Mans v letech 1955, 1956 a 1957. Po těchto třech výhrách se Sir Williams Lyons rozhodl v roce 1957 převést zbývajících 25 D-Typů na běžné silniční verze s několika vnějšími úpravami. Bylo přidáno vyšší čelní sklo, dveře na straně spolujezdce, byla odstraněna přepážka mezi řidičem a spolujezdcem a křídlo za sedadlem řidiče. Tento vůz byl posléze označen jako první supersport historie.
 
Původní vozy byly určeny na vývoz do USA, ale jen 16 z nich bylo dokončeno před tím, než vypukl v továrně Browns Lane požár. Jaguar v oddělení Jaguar Classic postaví devět nových vozů XKSS na základě přesných specifikací z roku 1957. Nahradí tak vozy, které byly zničeny ohněm.
 
„Model XKSS zaujímá jedinečné místo v historii značky Jaguar a patří mezi vyhledávané sběratelské kousky po celém světě kvůli svojí exkluzivitě a nezaměnitelnému designu. Vysoce kvalifikovaný tým inženýrů a techniků z oddělení Jaguar Classic bude vycházet z desetiletí znalostí s cílem zajistit každému z devíti vozů naprostou autenticitu a nejvyšší kvalitu zpracování. Výroba modelů XKSS  potvrzuje, jakou péči věnujeme slavné minulosti značky Jaguar tím, že nabízíme výjimečné vozy, služby, díly a letité zkušenosti,“ řekl ředitel Jaguar Land Rover Classic Tim Hannig.
 
Nyní, o 59 let později, značka Jaguar postaví devět „ztracených“ sportovních vozů XKSS pro vybranou skupinu sběratelů a zákazníků. Každý bude ručně vyroben v novém experimentálním centru ve Warwicku. Cena se bude pohybovat kolem milionu liber. První dodávky nových vozů Jaguar XKSS dorazí k zákazníkům na začátku roku 2017.
 
Jaguar Land Rover Classic je oddělení, které se zaměřuje na poskytování péče zákazníkům, služeb, dílů a zážitkových aktivit pro majitele a příznivce klasických vozů značek Jaguar a Land Rover po celém světě.
  • Jaguar postaví legendární XKSS
  • Jaguar postaví legendární XKSS
  • Jaguar postaví legendární XKSS
  • Jaguar postaví legendární XKSS
  • Jaguar postaví legendární XKSS