toyota rozšiřuje evropské oddělení výzkumu a vývoje | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Toyota rozšiřuje evropské oddělení výzkumu a vývoje

Toyota rozšiřuje evropské oddělení výzkumu a vývoje

17.07.2011 | | Tiskové zprávy

Společnost Toyota Motor Europe rozšířila své technické centrum v belgickém Zaventemu na předměstí Bruselu o nové prostory.

Společnost Toyota Motor Europe (TME) slavnostně otevřela nové prostory ve svém technickém centru (TME Technical Centre) v belgickém Zaventemu na předměstí Bruselu. Vybudování supermoderního prostoru pro náročné zkoušky, zaměřeného na posílení role evropského výzkumu a vývoje vozů značky Toyota, trvalo dva a půl roku. Vyžádalo si investici 47 milionů eur a je další ukázkou dlouhodobého závazku Toyoty vůči Evropě.

Nový zkušební areál v Zaventemu sehraje důležitou roli ve vývoji vozů značky Toyota v Evropě jakožto součást její dlouhodobé vize a stane se globálním vývojovým centrem pro segmenty malých a kompaktních automobilů. Zkušební prostor včetně veškerých zařízení pokrývá plochu o celkové rozloze 65 000 m2 v areálu technického centra, jehož celková rozloha činí 187 000 m2.

Toyota v současné době v technickém centru zaměstnává 770 lidí, z nichž 430 pracuje ve výzkumu a vývoji. Do dnešního dne investovala Toyota do tohoto centra 167 milionů eur včetně nejnovější investice ve výši 47 milionů eur vydaných za koupi a výstavbu nového zkušebního areálu.

Prezident TME Didier Leroy prohlásil: „Evropský automobilový trh patří k nejkonkurenčnějším na světě a již naše technické centrum je klíčovým zařízením v celosvětové organizaci výzkumu a vývoje společnosti Toyota. Díky novému zkušebnímu areálu budeme moci rychleji a efektivněji využít své jedinečné pozice a svých zařízení jako laboratoře pro neustálé inovace, abychom právě zde, v srdci Evropy, dokázali vyvinout ten pravý automobil pro naše evropské zákazníky.”

Kromě 1,4 km dlouhého testovacího okruhu obsahuje víceúčelový zkušební prostor také dráhu pro školu smyku o průměru 90 m a dráhu pro zkoušení brzd, hladiny hluku a vibrací podvozku. Tato zařízení umožňují evropským konstruktérům Toyoty provádět širokou škálu testů jako například testování pohodlí při jízdě, silničního hluku a vibrací, celkové odolnosti vozu, výkonu motoru a účinnosti brzd. Zkušební areál, který se nachází v blízkosti hlavních dílen a technického centra, bude používán k většině testů vozidel prováděných na místě. Díky možné obměně silničních povrchů lze testování provádět efektivně a v kontrolovaném prostředí. Nové zkušební prostory umožní ještě rychlejší reakci na tržní poptávku vozů.

Dopad výstavby zkušebního prostoru na životní prostředí byl minimalizován. Zhruba 98 % materiálu (přibližně 36 000 t) strženého v průběhu projektu bylo na místě recyklováno. Prvky umístěné v okolí zkušebního areálu byly vybrány tak, aby je bylo možné začlenit do přirozeného prostředí. Aby bylo zajištěno, že provoz nebude mít žádný dopad na okolí, byla provedena podrobná hluková studie.

Belgický místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Steven Vanackere ve svém projevu při slavnostním otevření zkušebního prostoru řekl: „Budoucnost naší ekonomiky spočívá ve schopnosti přeorientovat se novým směrem. Tento zkušební prostor, který dnes slavnostně otevíráme, je toho dobrým příkladem. Jde o výsledek procesu technologické inovace ve prospěch naší společnosti. Bezpečnost silničního provozu patří k nejvyšším prioritám a tento projekt je důkazem velké podpory společnosti Toyota. Výstavba nové části zkušebního centra navíc proběhla způsobem, který byl velmi ohleduplný vůči životnímu prostředí. Tento projekt názorně dokládá, že náš volný přístup k podnikání, který velmi oceňují zahraniční firmy - zejména japonské - se vyplácí. Jako ministr zahraničních věcí mám radost, že obchodní vztahy mezi Japonskem a Belgií jsou pevnější, než byly kdykoliv v minulosti.“