jean todt do síně slávy autobest | Aktuality | autoweek.cz

Jean Todt do Síně slávy AutoBest

Jean Todt do Síně slávy AutoBest

20.02.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jedním z netrpělivě očekávaných okamžiků galavečera AutoBest v Mohuči (Mainzu) bylo uvedení Jean Todta, presidenta FIA a zvláštního vyslance OSN pro bezpečnost silničního provozu, do Síně slávy AutoBest.
„Je mi ctí být tu dnes večer s vámi a vstoupit do této Síně slávy AutoBest! Nyní jsem jejím členem vedle Wolfganga Porscheho a Ratana Taty, dvou globálních osobností, kterých velmi vážím! Uvědomil jsem si, že je to velmi speciální noc s oceněním šampiona Nikiho Laudy a několika úžasných vozů, které byly oceněny,“ uvedl Jean Todt při AutoBest Gala.
 
„Dnes večer jsem se toho hodně naučil a je to pro mě nezapomenutelný okamžik. Dnes odpoledne jsem měl příležitost diskutovat se všemi členy poroty AutoBest, a to byl to docela zajímavý dialog. To, co děláte, je naprosto nezbytné - mluvili jsme o motoristickém sportu, ale mluvili jsme také o bezpečnosti, změně klimatu a jsem si jist, že se mnou všichni budou souhlasit, že nemůžeme tolerovat, že v roce 2020 1,4 milionu lidí zemře na silnicích a 15 milionů lidí bude zraněno a zůstane s trvalým zdravotním postižením. Je naší odpovědností jim pomáhat a proto jsem byl potěšen závazkem členů poroty AutoBest stát se ambasadory našeho programu na snížení počtu úmrtí na našem kontinentu. Je tragické, že v Evropě na silnicích stále umírá 25 000 lidí. Do roku 2030 chceme naplnit naši vizi nula. Jsem si jist, že členové poroty AutoBest mohou být silnými přispěvateli. Dovolte mi tedy věnovat tuto trofej těm, kteří přišli o život na silnicích. Zavazujeme se, že silnice budou bezpečnější a lepší. Děkuji AutoBest!“