jeep renegade do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Jeep Renegade do prodeje

Jeep Renegade do prodeje

20.10.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Se zcela novým modelem Renegade značka Jeep v Evropě vstupuje do rostoucího segmentu malých SUV. Navazuje při tom na tradici 73 let dobrodružného života a schopností jízdy s pohonem 4x4. Současně jde o první společný projekt vycházející ze stejného konceptu jako Fiat 500X.

Jeep Renegade je prvním modelem v historii značky vyráběným v Itálii (v závodě Fiatu v Melfi) a prvním vozem koncernu Fiat Chrysler Automobiles, který byl navržen společně italskými a americkými designéry. Renegade v sobě spojuje design, praktičnost a schopnosti jízdy v terénu, charakteristické pro americkou značku Jeep, se stylem a dynamikou, které jsou typické pro automobily italského koncernu Fiat. Jeep Renegade vznikl souběžně s Fiatem 500X a využívá stejnou platformu Fiat SCCS ve verzi 4x4 i mnoho komponent.

 

Styl Jeepu Renegade vychází z robustní stavby modelu Wrangler, ale přidává zcela nové pojetí designu exteriéru, oslovující především mladé a dynamické zákazníky se smyslem pro dobrodružství. Vnitřní prostor se vyznačuje designérským stylem, který designéři nazvali Tek-Tonic. Exteriér nese typické znaky značky Jeep, které připomínají její bohatou historii. Najdeme zde klasické velké kruhové světlomety, sedmiotvorovou mřížku chladiče či lichoběžníkové blatníky.


Renegade umožňuje jízdu s otevřeným nebem nad hlavou prostřednictvím dvou střešních systémů - ručně odnímatelné střechy nebo odnímatelné střechy My Sky s elektrickým vyklápěním a posuvem. Obě řešení umožňují exkluzivní panoramatický výhled.

 

S nezávislým zavěšením kol se zdvihem kol až 205 mm má světlou výšku 220 mm. Zavazadlový prostor má objem 350 l resp. 869 l při sklopení zadních sedadel a je pod nastavitelnou dvojúrovňovou podlahou vybaven místem pro uložení střešních panelů My Sky. Pro přepravu dlouhých předmětů je možné sklopit i přední sedadlo spolujezdce.


Jeep Renegade nabízí vyspělou techniku jako systém Uconnect s 5" (standardně) nebo 6,5" dotykovou obrazovkou, dále systém Uconnect Access (k dispozici pouze na vybraných trzích) a 7" barevný multifunkční displej.

 

Jeep Renegade na evropských trzích umožňuje celkem devět kombinací motorů a převodovek. Ty zahrnují motor 1,4 MultiAir2 Turbo 140 k (103 kW) se systémem Stop&Start, pohonem 4x2 a šestirychlostní přímo řazenou nebo dvojspojkovou převodovkou DDCT. Další variantou je motor 1,4 MultiAir2 Turbo 170 k (125 kW) Stop&Start s pohonem 4x4 a devítirychlostní samočinnou převodovkou. Třetí variantu tvoří vznětový motor 1,6 MultiJet II 120 k (88 kW) Stop&Start s pohonem 4x2 a šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. Další je motor 2,0 MultiJet II Stop&Start ve verzích 120 k (88 kW) nebo 140 k (103 kW), pohonem 4x4 a šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. Nabídku doplňují varianty 2,0 MultiJet II Stop&Start 140 k (103 kW) nebo 170 k (125 kW) s pohonem 4x4 a devítirychlostní samočinnou převodovkou a motor 1.6 E.torQ Stop&Start 110 k (80 kW) v konfiguraci 4x2 s pěti rychlostní přímo řazenou převodovkou. Zcela nová plně elektronicky řízená devítirychlostní samočinná převodovka nabízí plovoucí postup řazení a možnost přímého řazení AutoStick pro lepší spotřebu paliva, vyšší výkon a větší požitek z jízdy.

 

Jeep Renegade nabízí dva inovativní systémy pohonu všech kol Jeep Active Drive a Jeep Active Drive Low. Renegade je také prvním v segmentu, který disponuje i specifickým systémem kontroly trakce Jeep Selec-Terrain značky Jeep. Selec-Terrain řidiči umožňuje zvolit požadované nastavení pro silnici či terén, které zaručí nejlepší záběrové schopnosti na jakémkoli povrchu a za jakýchkoliv klimatických podmínek volbou ze čtyř možností nastavení (Auto, Snow, Sand a Mud). Verze Trailhawk navíc disponuje exkluzivním režimem nastavení pro jízdu přes skály Rocks. Výchozí nastavení Auto je určeno pro každodenní ježdění. Ve všech ostatních nastaveních (sníh, písek a bahno) systém přejde na pohon všech kol.

 

Pro zákazníky toužící po nejlepších off-roadových schopnostech je připravena verze Trailhawk, která je již ve standardu vybavena pohonem 4x4 Jeep Active Drive Low, systémem Selec-Terrain s exkluzivním režimem Rock, vyšší světlou výškou o 20 mm (celkem 220 mm), ochrannými kryty na podvozku a unikátními nárazníky. Díky tomu má tato verze nájezdový úhel 30,5 °, přechodový úhel 25,7 ° a úhel sjezdu 34,3 °. U verze Renegade Trailhawk s pohonem Jeep Active Drive Low a systémem Selec-Terrain je devítirychlostní samočinná převodovka vybavena pomalým převodem 20: 1.

 

Ceny začínají od 431 900 Kč za model Sport poháněny zážehovým motorem 1,6 110 k (tato verze ale bude k dispozici později) a končí na 806 900 Kč za vrcholný model řady Trailhawk 2.0 MultiJet 170 k 9AT 4WD LOW. Prodej byl zahájen v září na italském trhu. Od té doby se malé SUV Jeep objevuje u dealerů značky také v dalších evropských zemích. V České republice to bude do konce letošního roku.

  • Jeep Renegade do prodeje
  • Jeep Renegade do prodeje
  • Jeep Renegade do prodeje
  • Jeep Renegade do prodeje
  • Jeep Renegade do prodeje
  • Jeep Renegade do prodeje
  • Jeep Renegade do prodeje