duster zdůraznil schopnost jízdy v terénu | Aktuality | autoweek.cz

Duster zdůraznil schopnost jízdy v terénu

Duster zdůraznil schopnost jízdy v terénu

29.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dacia Duster, držitel ocenění AutoBest 2011,byla modernizována, ale ponechává si designové prvky, jimž z velké míry vděčí za svůj úspěch. V nové podobě se představí na nadcházejícím frankfurtském autosalonu.

Dacia Duster se od svého uvedení do prodeje v roce 2010 stala celosvětovým fenoménem. Otevřela cestu širokým vrstvám bezkonkurenční kombinací vynikajících schopností překonávat překážky, danou technikou 4x4 vycházející z ověřených zdrojů Nissanu, s příznivou cenou a nízkými provozními náklady.

Modernizovaný Duster dostal sportovnější ladění, zdůrazňující jeho schopnost překonávat překážky. Přední část vozu byla vylepšena v novém stylu. Nově je navržena maska chladiče ozdobená dvěma pochromovanými pruhy a obsahující nový, níž umístěný otvor pro sání vzduchu. Dále jsou zde nové světlomety s dvojitou optikou a světlomety pro denní svícení s LED. Vylepšení vzhledu zdůrazňuje sebevědomější výraz při jízdě na silnici, ale zachovaný robustní charakter vozu vyjadřuje schopnost vyrazit kamkoli.

„Vycházeli jsme z přitažlivosti původního modelu a jeho rozměrů. Komponenty určující jeho identitu byly modernizovány. Posílili jsme také rysy vozu 4x4 a současně zachovali všechny jeho praktické rysy. Nový Duster získal dokonce ještě silnější charakter a současně si ponechává svou původní identitu,“ řekl ředitel stylizace pro tuto modelovou řadu David Duran.

Nové střešní ližiny s lištovými opěrami podtrhují SUV charakter vozu, zatímco 16" litá kola Dark Metal a pneumatiky Mud and Snow oživují profil vozu.

Na nových světlometech na zádi se odrážejí stylistické rysy přídě, zejména zásluhou použitého chromování. Chromovaná koncovka výfuku a nový nápis 4WD ve stylizaci exteriéru mění a dále posilují osobnost vozu, který už na pohled nepůsobí dojmem levné náhražky.

Modernizací prošel interiér, ale ten nám zatím Dacia neukázala. Jisté ale je, že se v něm jako nadstandardní výbava objeví, stejně jako u jiných modelů nové generace vozů Dacia, výtečná navigace Dacia NAV. Duster by měl navíc dostat i adaptivní tempomat (cruise control) a funkci Eco2 pro hospodárnější provoz.

 

  • Duster zdůraznil schopnost jízdy v terénu
  • Duster zdůraznil schopnost jízdy v terénu