již je možné objednávat volkswagen arteon a arteon shooting brake | Aktuality | autoweek.cz

Již je možné objednávat Volkswagen Arteon a Arteon Shooting Brake

Již je možné objednávat Volkswagen Arteon a Arteon Shooting Brake

04.08.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové Volkswageny Arteon a Arteon Shooting Brake s nejmodernějšími technologiemi poprvé nabízejí i plug-in hybridní varianty eHybrid a verzi R pro prémiové zážitky ze sportovní jízdy. Ceny na českém trhu začínají od 851 900 Kč včetně DPH.
Volkswagen v ČR spustil předprodej modernizované modelové řady Arteon včetně zcela nové karosářské verze Arteon Shooting Brake. Mezi největší technické novinky patří inovativní asistenční systémy, digitalizované ovládání, rozšířená konektivita a vyspělé pohony včetně verze Arteon eHybrid. Jako vrcholná varianta bude poprvé nabízen sportovní Arteon R. S předáním prvních vozů klientům se počítá v průběhu listopadu.
 
Modernizovaný Volkswagen Arteon a nový Arteon Shooting Brake nabízejí velkorysý prostor pro cestující i zavazadla (objem zavazadlového prostoru 563 až 1557 l u Arteonu, resp. 565 až 1632 l u verze Arteon Shooting Brake).
 
Na českém trhu se Arteon a Arteon Shooting Brake nabízejí ve čtyřech výbavových liniích Arteon (od 851 900 Kč včetně DPH), Elegance (od 962 900 Kč), R-Line (od 974 900 Kč) a R (cena bude stanovena později). Verze Shooting Brake jsou o 25 000 Kč dražší, ovšem v sériové výbavě zahrnují navíc funkci Easy Open a Keyless Access v hodnotě právě 25 000 Kč. Ceny za obě karosářské verze modelu Arteon jsou tedy prakticky shodné!
 
Nabídka motorů zahrnuje zážehové 1,5 TSI/110 kW a 2,0 TSI/140 kW, 206 kW nebo 235 kW a turbodiesely 2,0 TDI/110 kW a 147 kW. Poprvé bude k dispozici také plug-in hybridní pohon 1,4 TSI PHEV se systémovým výkonem 160 kW. Varianty s výkonem 206 kW a 235 kW jsou s pohonem všech kol 4Motion, na přání může být systémem 4Motion vybavena rovněž verze 2,0 TDI/147 kW.
 
Sériová výbava zahrnuje mimo jiné prodlouženou záruku na 5 let/100 000 km, přední a zadní světlomety LED, asistenční systémy Light Assist, ACC, Front Assist, Lane Assist, PreCrash, Park Pilot a funkci rozpoznávání chodců, třízónovou automatickou klimatizaci Climatronic, senzor deště, sedadlo řidiče ergoComfort, tlačítko pro spuštění motoru Keyless Start, kůží obšitý multifunkční volant, informační a zábavní systém Ready2Discover s přijímačem digitálního rozhlasového vysílání DAB+, digitální panel přístrojů Digital Cockpit Pro, přípravu pro služby We Connect a We Connect Plus, systém App-Connect Wireless, rozhraní Bluetooth, dva vstupy USB-C, funkci tísňového volání a 17“ kola z lehké slitiny.
 
Nové asistenční systémy IQ.Drive zahrnují Travel Assist pro částečně automatizovanou jízdu rychlostí od 0 do 210 km/h, kombinující funkce adaptivního tempomatu ACC, Lane Assist a Front Assist. Zdokonalená zadní kamera nabízí funkci širokoúhlého snímání a speciální náhled na přívěs.