jízda na slanou vodu | Aktuality | autoweek.cz

Jízda na slanou vodu

Jízda na slanou vodu

03.12.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Shell svým zákazníkům nabízí unikátní modely vozů BMW M poháněné slanou vodou.
Dlouholeté technologické partnerství mezi značkami Shell a BMW se odráží v aktuální kolekci modelů BMW M. Každý zákazník, který od 2. prosince 2019 do 9. února 2020 natankuje na čerpacích stanicích Shell alespoň 30 litrů paliv Shell V-Power, může získat jeden ze čtyř modelů poháněných slanou vodou za cenu 59 Kč. V případě natankování stejného množství paliva Shell Fuel Save činí doplatek 79 Kč.
 
Jedinečnou kolekci modelů BMW M pohání slanovodní akumulátor. Princip pohonu je založen na chemické reakci. Slaná voda sama o sobě energii nevyrábí, ale slanovodní akumulátor obsahuje malou kovovou destičku. Jakmile dojde ke kontaktu destičky se slanou vodou, elektrony se dají do pohybu, vzniká elektřina a model BMW M je připraven vyrazit.
 
Každý slanovodní akumulátor lze použít dvakrát či třikrát, dohromady po dobu zhruba 30 minut. Po rozložení lze části akumulátoru recyklovat. Jakmile dojde k vyčerpání energie, lze do autíčka dokoupit na čerpací stanici dobíjecí akumulátor s USB kabelem s efektem podsvícení modelu.
 
Modely BMW M doplňuje závodní dráha vyrobená ze 100% organického materiálu. Jde o hmotu, která zbyde při lisování třtinové šťávy a jež je také základem etanolu, nejběžnějšího biopaliva na světě. Dráha je velmi variabilní a lze ji postupně rozšiřovat. Cena závodní dráhy nebo dobíjecího akumulátoru činí 79 Kč, ale každý z těchto produktů je možné získat také výměnou za 790 Shell ClubSmart bodů z věrnostního programu.
 
V kolekci slanovodních autíček od společnosti Shell jsou celkem čtyři různé modely BMW s přízviskem M, odkazujícím na divizi sportovních vozů této značky. Jde o dva civilní vozy (červené kupé BMW M2 a černý kabriolet BMW M4) a dva závodní speciály (BMW M4 Motorsport a BMW M8 GTE).
 
Originální kolekce modelů BMW M odráží úspěšnou technologickou spolupráci značek Shell a BMW nejen v rámci motorsportu. Do reálných předobrazů těchto modelů výrobce doporučuje tankovat prémiová paliva Shell V-Power. Motorové oleje Shell Helix Ultra a Pennzoil Platinum jsou partnery závodní divize BMW Motorsport.
 
  • Jízda na slanou vodu
  • Jízda na slanou vodu
  • Jízda na slanou vodu
  • Jízda na slanou vodu