jozef kabaň bude hlavním designérem značky bmw | Aktuality | autoweek.cz

Jozef Kabaň bude hlavním designérem značky BMW

Jozef Kabaň bude hlavním designérem značky BMW

08.02.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

BMW Group oficiálně oznámila, že novým designérem odpovědným za značku BMW se stane dosavadní šéfdesignér Škoda Auto Jozef Kabaň. Spolu s novým designérem BMW M Domagojem Dukecem bude podléhat šéfdesignérovi skupiny Adrianu van Hooydonkovi.
BMW Group proměňuje svůj tým designérů vedený Adrianem van Hooydonkem. Slovenský rodák Jozef Kabaň (44) bude nově odpovědný za design hlavní značky skupiny BMW a Domagoj Dukec (41) bude mít na starosti design pro BMW M.
 
Jozef Kabaň k BMW míří po nesmírně úspěšném působení pro značku Škoda Auto, pro niž vytvořil zcela nový styl. U BMW nahradí Karima Habíba, který nedávno z Mnichova odešel. Zatím není znám nový hlavní designér značky Mini, odkud Anders Warming vloni odešel k nové značce Borgward.
 
Jozef Kabaň mnoho let působil v rámci koncernu Volkswagen pro značku Volkswagen a jako šéfdesignér exteriéru značky Audi. V roce 2008 byl jmenován do čela týmu designérů Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Výsledky jeho práce pro Škoda Auto a jím uvedený moderní styl nových modelů značky jsou vysoce oceňovány. Jeho nástup k BMW lze očekávat nejdřív ve druhé polovině letošního roku - přesný termín zatím nebyl oznámen.
 
Překvapující informace od BMW Group samozřejmě znamená, že Škoda Auto nyní musí hledat nového vedoucího týmu designérů. Na podobu nových modelů by to nemělo mít bezprostřední vliv, protože sestava designérů v Mladé Boleslavi se jinak nemění.
 
Stojí za připomenutí, že šéfdesignér z Mladé Boleslavi k prémiové značce nemíří poprvé. Dirk van Braeckel z Mladé Boleslavi odešel na post šéfdesignéra značky Bentley (nyní pracuje pro Audi) a Thomas Ingenlath se stal šéfdesignérem Volvo Cars.