jozef kabaň míří do wolfsburgu | Aktuality | autoweek.cz

Jozef Kabaň míří do Wolfsburgu

Jozef Kabaň míří do Wolfsburgu

05.12.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Šéfem designu koncernu VW byl jmenován Klaus Bischoff. Na jím uvolněné místo šéfdesignéra značky Volkswagen nastoupí slovenský designér Jozef Kabaň, bývalý vysoce oceňovaný vedoucí designu značky Škoda.
Michael Mauer, který byl od roku 2015 vedoucím oddělení designu koncernu VW, se soustředí na své původní působiště, tedy pozici šéfdesignéra Porsche. Na jeho místo šéfa designu celého koncernu, dohlížejícího na činnost jednotlivých oddělení designu koncernových značek, nastoupí dosavadní hlavní designér značky Volkswagen Klaus Bischoff.

Bischoffem uvolněné místo v čele designu Volkswagenu zaujme slovenský designér Jozef Kabaň. Kabaň si získal velké renomé především jako šéf designu značky Škoda, kde se jeho styl projevil zejména na modelech Fabia III, Octavia III, Superb III, Kodiaq a Karoq. Z tohoto místa před dvěma roky odešel do Mnichova, kde se stal vedoucím designu značky BMW. Měl ale spory s vedoucím designu BMW Group Adrianem van Hooydonkem. Proto byl letos na jaře odsunut do Anglie do čela designu exkluzivní značky Rolls-Royce. Tam ovšem neměl valné uplatnění a po několika měsících odešel. Nyní se tedy vrací do koncernu Volkswagen, kde už pracoval i pro značky Audi a Bugatti.