jubilejní pětimilionté čerpadlo bosch řady cp4 | Aktuality | autoweek.cz

Jubilejní pětimilionté čerpadlo Bosch řady CP4

Jubilejní pětimilionté čerpadlo Bosch řady CP4

25.06.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Bosch Diesel v Jihlavě vyrobila pětimilionté vysokotlaké čerpadlo pro vznětové motory řady CP4.

V závodě firmy Bosch v Jihlavě bylo vyrobeno pětimilionté vysokotlaké čerpadlo řady CP4 pro vstřikovací systémy Common Rail vznětových motorů. Náběh výroby tohoto moderního a inovativního čerpadla se v jihlavském závodě konal v lednu 2008. Jihlavský závod se specializuje na výrobu vysokotlakých čerpadel pro vznětové motory systému Common Rail a patří k největším výrobním závodům divize Dieselových systémů skupiny Bosch v Evropě a celosvětově k největšímu firmy Bosch pro výrobu vysokotlakých čerpadel a tlakových zásobníků (rail) systému Common Rail.
V roce 2012 by měl plánovaný objem roční výroby CP4 v Jihlavě dosáhnout zhruba 2,5 milionu kusů. To odpovídá zhruba 60 % celkového objemu výroby čerpadel CP4 u firmy Bosch. Mimoto je jihlavský závod v rámci skupiny Bosch i jediným závodem pro výrobu vysokotlakých čerpadel řady CP3 a tlakových regulačních ventilů (DRV) pro systém Common Rail.
„Díky motivovanému výrobnímu týmu CP4 a důslednému uplatňování výrobních zásad firmy Bosch (systém BPS) se stala výroba vysokotlakých dieselových čerpadel CP4 v Jihlavě z pohledu kvality, inovativních řešení, potenciálu růstu a zaměstnanosti jedním z hlavních pilířů výroby čerpadel typu Common Rail v Jihlavě.

V současnosti se podílí na výrobě vysokotlakého vstřikovacího čerpadla CP4 na pěti výrobních linkách více než šest set našich zaměstnanců. Do roku 2015 by měla být stávající výroba rozšířena ještě o další tři výrobní linky. To znamená, že výroba čerpadel CP4 přispívá podstatnou měrou k zajištění moderních a inovativních pracovních míst. Vedle vysoké kvality a konkurenceschopných nákladů se stanou v budoucnosti rozhodujícími faktory konkurenceschopnosti navíc i flexibilita našich strojních konceptů a pracovních modelů, ” sdělil ekonomický ředitel firmy Bosch Diesel Hermann Butz.
„Vysokotlaké čerpadlo CP4 je „srdcem“ vstřikovacího systému vznětového motoru, ve kterém je dosaženo systémového tlaku až 200 MPa (2000 bar). Neustálým vývojem systému Common Rail firma Bosch přispívá k tomu, že jsou vznětové motory výkonnější, více šetří životní prostředí a vykazují další pohodlnější jízdní vlastnosti. Aktivní ochrana životního prostředí předpokládá ne méně, ale více techniky. Proto je snaha o ochranu životního prostředí hybnou silou naší obchodní činnosti. Z podpory ochrany životního prostředí budeme mít prospěch my všichni – příroda, lidé a nakonec i firma Bosch, nabízející moderní technické inovace, jako např. vysokotlaká dieselová čerpadla CP4, která navíc přispívají k ochraně přírody a zdrojů,” sdělil technický ředitel firmy Bosch Diesel Karsten Müller.