jürgen klopp zelektrizoval opel | Aktuality | autoweek.cz

Jürgen Klopp zelektrizoval Opel

Jürgen Klopp zelektrizoval Opel

12.09.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Generální ředitel Opelu Michael Lohscheller na autosalonu IAA ve Frankfurtu otevřel expozici s překvapivým hostem.
Opel měl při prezentaci novinek na Mezinárodním autosalonu (IAA) 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem přítomného opravdového šampiona. Tentokrát jím výjimečně nebylo žádné vozidlo značky, i když ta se zde chlubí hned pěti významnými novinkami.
 
Nejvyššího šéfa Opelu Michaela Lohschellera při otevření expozice posílil kultovní fotbalový trenér Jürgen Klopp, který nedávno dovedl FC Liverpool k vítězství v Lize mistrů. Jürgen Klopp je mnoho let velvyslancem značky a tváří Opelu. Dokonce i v Anglii jezdí s Opelem Insignia s řízením vpravo - zřejmě jediným mezi ostatními nesoucími značku Vauxhall.
 
Také stánek značky z nedalekého Rüsselsheimu nese heslo „Opel se stává elektrickým!“, ovšem na rozdíl od prázdných frází, které se na téma elektromobility ozývaly všude kolem, se zde prezentace nesla v uvolněné atmosféře rozhovoru mezi bezprostředním Kloppem a stále se usmívajícím Lohschellerem.
 
Uvolněná atmosféra panovala i proto, že se Opel po desetiletích ve ztrátě vloni stal ziskovým a letošní výsledky naznačují další významné posílení zisku. Ve Frankfurtu Opel uvádí rovnou pět světových premiér: novou generaci malého modelu Corsa, jeho elektricky poháněnou verzi Corsa-e, z níž je odvozen i první elektricky poháněný vůz pro rallye Corsa-e Rally ale také první plug-in hybridní model značky SUV Grandland X Hybrid4 se systémovým výkonem 221 kW (300 k) a pohonem všech kol. K tomu se přidávají ještě výrazně modernizované kompaktní vozy - pětidveřový hatchback Astra a kombi Astra Sports Tourer s pěti zcela novými mimořádně úspornými pohonnými jednotkami a výrazně zlepšenou aerodynamikou. K tomu se navíc poprvé před německým publikem představuje i Zafira Life.
 
Opel Rally Corsa-e se jako první soutěžní automobil s elektrickým pohonem objeví už od roku 2020 v nové sérii ADAC Opel e-Rally Cup.
 
Mimochodem - ta uvolněná atmosféra u Opelu panovala i po celé dva novinářské dny.  Na rozdíl od jiných velkých šéfů automobilek se usměvavý Michael Lohscheller stále pohyboval mezi lidmi, zdravil se s nimi a ochotně odpovídal na otázky.