karoq a kodiaq s novinkami | Aktuality | autoweek.cz

Karoq a Kodiaq s novinkami

Karoq a Kodiaq s novinkami

18.07.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modely Škoda Karoq a Kodiaq vstupují do modelového roku 2020 vylepšené po technické i optické stránce. Obě SUV nyní nabízejí systém Side Assist s dosahem 70 m a vylepšenými světelnými signály.
Úspěšné modely SUV Škoda Karoq a Škoda Kodiaq vstupují do modelového roku 2020 s rozšířenou nabídkou bezpečnostní a komfortní výbavy. Oba jsou nyní v nabídce s novým systémem Side Assist, který varuje před vozidly v mrtvém úhlu až na vzdálenost 70 m. Společným optickým identifikačním znakem obou vylepšených verzí oblíbených modelů SUV je nápis Škoda na pátých dveřích. Tento prvek se poprvé objevil na nových kompaktních modelech Škoda Scala a Kamiq i na modernizovaném modelu Superb a postupně bude zdobit záď všech modelů značky Škoda.
 
Side Assist s dosahem 70 m
Nabídku asistenčních systémů dodávaných za příplatek rozšiřuje systém Side Assist, který nahrazuje dosavadní Blind Spot Detect. S novým systémem vzrostl i jeho dosah z dřívějších 20 na nynějších 70 m. Asistent pomocí dvou radarových systémů rozpozná vozidla blížící se zezadu nebo jsou v mrtvém úhlu. Součástí Side Assist je také Rear Traffic Alert. Ten při couvání z parkovacího místa upozorňuje na objekty, které se pohybují kolem zádi vozu.
 
Adaptivní podvozek DCC nyní i v kombinaci s pohonem předních kol
Za příplatek dodávaný adaptivní podvozek (DCC) už není v nabídce jen pro vozy s pohonem všech kol, ale i v kombinaci s pohonem předních kol. Adaptivní podvozek DCC prostřednictvím elektricky nastavitelných tlumičů automaticky přizpůsobí tlumení a pružení podvozku stavu vozovky a aktuálnímu nebo upřednostňovanému stylu jízdy. Řidič se může prostřednictvím volby jízdního profilu rozhodnout mezi režimy Comfort, Normal a Sport.
 
Kessy s pohybovým senzorem
Škoda postupně vybaví systém bezklíčového odemykání Kessy u všech modelů pohybovým senzorem v klíčku a sníží tak riziko odcizení vozu nebo vloupání se do něj. U systému, který je za příplatek k dispozici pro modely Karoq i Kodiaq, se signál, vysílaný klíčkem, automaticky vypne pokud klíčem není po dobu 15 minut manipulováno, protože například leží v zásuvce nebo na stole. Jakmile se klíčkem zase pohne, opět se aktivuje funkce vysílače. Poté lze jako obvykle vozidlo otevřít a nastartovat tlačítkem startu, aniž by se musel vzít do ruky klíč.
 
Nový motor 2,0 TDI pro Karoq
Nabídka motorů pro model Karoq bude doplněna o nový motor 2,0 TDI/140 kW (190 k) známý již z modelu Kodiaq. Kombinuje se s pohonem všech kol a sedmistupňovou převodovkou DSG.
 
Úspěšná historie modelů Kodiaq a Karoq
S modelem Kodiaq zahájila Škoda na podzim roku 2016 svou SUV-ofenzívu. Kompaktní model Karoq následoval o rok později. Kodiaq byl od svého uvedení na trh na podzim roku 2016 na celém světě vyroben v počtu zhruba 360 000 kusů. Karoq byl od podzimu roku 2017 vyroben v počtu přes 220 000 vozů.

  • Karoq a Kodiaq s novinkami
  • Karoq a Kodiaq s novinkami
  • Karoq a Kodiaq s novinkami
  • Karoq a Kodiaq s novinkami
  • Karoq a Kodiaq s novinkami