karoq už i z mladé boleslavi | Aktuality | autoweek.cz

Karoq už i z Mladé Boleslavi

Karoq už i z Mladé Boleslavi

12.01.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto reaguje na silnou poptávku a sériová výroba modelu Škoda Karoq byla zahájena také v závodě v Mladé Boleslavi. Škoda Karoq se už od července 2017 vyrábí v závodě v Kvasinách. Škoda v následujících letech bude svou modelovou nabídku vozů kategorie SUV dále rozšiřovat.
Škoda Auto na začátku roku zahájila sériovou výrobu nového modelu Škoda Karoq v závodě v Mladé Boleslavi. Po Kvasinách je to druhý český závod, v němž automobilka nové kompaktní SUV vyrábí. V Mladé Boleslavi tak automobilka nyní vyrábí čtyři modelové řady - z linek zde sjíždí i Fabia, Rapid/ Rapid Spaceback a Octavia/Octavia Combi. Denně se zde vyrobí až 320 vozů Škoda Karoq.
 
V roce 2017 z výrobních hal v Mladé Boleslavi vyjelo 547 000 vozů Škoda. Společnost Škoda Auto do výroby modelu Karoq v hlavním výrobním závodě investovala zhruba 16,6 milionu eur. Zahájením sériové výroby modelu Škoda Karoq v Mladé Boleslavi teď automobilka dosáhla dalšího milníku – Škoda Karoq je jediným modelem značky Škoda, který je vyráběn ve dvou českých závodech automobilky.
 
Závod v Kvasinách zahájil výrobu nového kompaktního SUV Karoq koncem července 2017. Výrobní kapacita je však plně vytížena i výrobou dalších dvou SUV Škoda Kodiaq a Seat Ateca, stejně jako vozu Škoda Superb/Superb Combi.
 
V rámci Strategie 2025 bude značka Škoda v následujících letech svou modelovou nabídku dále rozšiřovat. Zaměří se přitom především na rozšiřování nabídky vozů kategorie SUV.